5e8aea02e2fc1obrazek.png
5e8aea245cf3aobrazek.pngMAXIS: specialista na účinnou a módní kompresi

Nabídka firmy MAXIS, a.s., je hodně široká. Zahrnuje nejen kompletní kompresní punčochové zboží, ale i další sortiment zdravotní komprese, například legíny, stahovací kalhotky, pažní návleky, ortopedické bandáže a návleky atd. Soustřeďme se ale tentokrát pouze na punčochy.
Ve svém hlavním produktovém portfoliu má společnost MAXIS zdravotní kompresivní punčochy MICRO, BRILLANT, MAXIS a PROMAX STANDARD (SOFT).

MAXIS® BRILLANT je řada moderních kompresivních punčoch s příjemným leskem, MAXIS® MICRO v matném provedení jsou z velice jemného úpletu s vysokým podílem mikrovlákna a složení bavlněných kompresivních punčoch MAXIS® COTTON COMFORT tvoří optimální poměr bavlny, mikrovlákna a lycry. PROMAX STANDARD jsou k dispozici jako stehenní a lýtkové punčochy a jsou vyrobeny z tenkého, jemného a odlehčeného materiálu.

Luxus pro každý den a každou příležitost

5e8aea7f0dadfobrazek.pngZnačka RELAX zahrnuje luxusní zdravotní podpůrné punčochy s odstupňovanou kompresí ve velkém spektru výrobků. Jsou vhodné při výskytu drobných žilek na nohách či jako prevence rozvoje křečových žil. Účinně snižují pocit únavy a napětí v nohou. Nejoblíbenější řada NEW RELAX 140 DEN se vyznačuje dokonalou jemností. Světlé tělové odstíny s příjemným leskem a sníženými účinky statické elektřiny na syntetických vláknech učinily z těchto punčoch doslova hit pro běžné nošení. K dispozici jsou i v černé barvě. Jsou opravdu jemné, elegantní a krásné, nohy v nich vypadají více štíhlé a pevnější. A rozhodně nedovolí kotníkům, aby přetékaly z bot ani po celodenním pobíhání za povinnostmi. Jsou určeny i pro ženy s počínajícími příznaky žilního onemocnění či s tendencí k 5e8aeaa5c325eobrazek.pngobčasným otokům.

Limitovaná edice RELAX 140 DEN Fashion Line rozšířila nabídku o 4 trendové barvy – violet, grey, brasil a marine – a ve dvou provedeních: Jako stehenní punčochy s krajkou a také jako punčochové kalhoty. Je to další výrazný posun do oblasti atraktivních doplňků outfitu, které reagují na aktuální módní trendy.

Pro každodenní nošení jsou určeny také mimořádně tenké punčochy NEW RELAX 70 DEN, které na první pohled vypadají jako nejtenčí silonky. Nové odstíny tělových barev s hedvábným pololeskem nebo v černém provedení poslouží pro každou příležitost. Punčochové kalhoty mají navíc PUSH-UP efekt, tedy atraktivně zpevňují postavu.
5e8aeb07c5999obrazek.png
5e8aeb3f2cbd8obrazek.pngObě řady NEW RELAX jsou k dispozici v provedeních lýtkové a stehenní punčochy i jako punčochové kalhoty. Obsahují 27 procent lycry a 73 procent polyamidu. Stehenní punčochy s krajkou se třemi silikonovými proužky zaručují pohodlné nošení, přilnou k pokožce, nesklouzávají, ale ani neškrtí. Punčochy mají speciální úpravu HIGH IQ, která lépe odvádí pot a snižuje statickou elektřinu na syntetických vláknech. V hladkém provedení jsou punčochové kalhoty šikovně označeny na zadní straně třemi svislými proužky v širším lemu pasu pro co nejsnazší orientaci a používání. Vyspělý materiál zároveň umožňuje větší pružnost přes boky, což přispělo k zásadnímu vylepšení velikostní tabulky a přibyly velikosti vhodné i pro plnější postavy.

Pro kompresivní punčochové výrobky je ovšem důležitý obvod kolem kotníku. Všechny typy těchto punčoch jsou vhodné pro postavy od 153 do 182 cm výšky (velikost S až XXL), s obvodem nad kotníkem od 18 do 32 cm. Zdravotní podpůrné punčochové výrobky RELAX mají odzkoušený gradient sestupu tlaku od kotníku směrem vzhůru. Vyvíjený tlak výrazně napomáhá cirkulaci krve v nohou a snižuje tak potíže počínající žilní nedostatečnosti – pocit únavy, tíhy a napětí v nohou, slouží jako účinná prevence proti rozvoji křečových žil či dokonce hlubokého zánětu žil, stejně jako například cestovní trombózy.

A ještě jeden významný benefit: všechny punčochy RELAX se méně pářou!

Podkolenky do práce i na cesty

5e8aeb8ca5af7obrazek.pngZvláštní skupinu kolekce RELAX tvoří podkolenky se žebrovaným designem, s antibakteriální úpravou, v provedení RELAX 150 DEN a RELAX 280 DEN (280 obsahují navíc bavlnu). V bílé barvě jsou oba tyto typy ideální pro pracovníky zdravotnických zařízení – lékaře, sestřičky i farmaceutické laboranty. Komprese je anatomicky rozložená, speciální pletení v oblasti lýtka zajišťuje perfektní padnutí bez ohledu na tvar nohy.

Podkolenky 150 DEN jsou vyrobeny z patentovaného speciálního materiálu O-SKIN, který má bakteriostatické vlastnosti, tzn. že brání množení bakterií a tím i tvorbě zápachu a podráždění kůže. Udržuje přirozenou rovnováhu pokožky, bez ohledu na stupeň námahy a aktivity.

A co je důležité: Antibakteriální činitel je přítomen až do konce životnosti produktu!

Zcela speciální jsou cestovní lýtkové punčochy RELAX TRAVEL. Udržují žíly během dlouhých období sezení nebo stání v dobré kondici. Podporují přirozenou cirkulaci krve, takže krev namísto hromadění v nohách odtéká proti působení gravitace přirozeně 5e8aebed439e9obrazek.pngzpět k srdci. Obzvlášť v době dovolených a dlouhých nepohodlných cest jsou takřka nepostradatelným společníkem, hodí se ale i pro běžné každodenní nošení.

Podkolenky RELAX TRAVEL obsahují aplikaci FRESH PROTECT, která díky antibakteriálním účinkům stříbra pomáhá udržovat přirozené prostředí pro pokožku nohou, zabraňuje množení bakterií i vzniku nepříjemného pachu. Podkolenky jsou v provedení unisex, tedy vhodné pro ženy i pro muže. Vyznačují se trendovým designem, dvojitým širokým lemem s jemným svěrem, mají anatomicky vytvarovanou špičku i patu a pro snadnější orientaci je na nich kromě velikosti vyznačena levá a pravá noha. Dodávají se ve velikostech XS až XL (od čísla 36 až po 48).

Více na MAXIS-MEDICA.CZ
5e8aec952c532obrazek.png

Reklama