Léto skončilo a nastává období sychravého, studeného a deštivého počasí. Bohužel s ním nepřicházejí často jen špatné nebo depresivní nálady, ale často i nepříjemná nachlazení a další nemoci. Jednou z nich je i zánět močových cest.

uroval

Jeho první projevy jsou všem jistě důvěrně známé: máte neustálé nucení na močení s pocitem, že moč neudržíte. Následně z vás ale vychází jen její minimální množství. To vše za nesnesitelného pálení a řezání.

Příčinou infekce je přítomnost škodlivých bakterií, ve většině případů Escherichia coli v močových cestách. Nejčastěji bakterie do močových cest pronikají proti proudu moče - močovou trubicí do močového měchýře. Pokud není močový měchýř dostatečně proplachován pravidelným příjmem tekutin, bakterie se v měchýři rychle pomnoží. Odtud je již jen krůček k vážnému zánětu ledvin. Infekce se přihlásí pálením a řezáním při močení, bolestí v podbřišku a v oblasti beder. Může se přidat i zvýšená teplota nebo přítomnost krve v moči, která se do moče dostává podrážděnou a překrvenou sliznicí močového měchýře.

Jak nepříjemným zánětům močových cest předcházet?

  • noste teplé spodní prádlo - dejte si pozor na nastydnutí „od nohou“
  • hodně pijte
  • dodržujte hygienu sexuálního styku
  • dopřávejte si léčivé brusinky - čerstvé, sušené nebo v podobě doplňku stravy.

urovalPokud se infekce přeci jen projeví, je potřeba problém řešit rychle, než se zánět rozšíří. Velmi oblíbená a účinná je přírodní pomoc v podobě doplňků stravy s brusinkou. Látky v brusince brání bakteriím v navázání na sliznici močového měchýře a dalšímu množení. K těmto látkám patří tzv. proanthokyanidiny (PAC) - látky, které nesou hlavní zodpovědnost za boj proti zánětlivým bakteriím v močovém měchýři. V brusinkách je jejich množství různé. Spolehlivou informaci o jejich množství je možné získat jen z balení některých výrobků s brusinkami. V lékárnách se přírodní přípravky určené na záněty močových cest nabízejí jako doplňky stravy. Zvlášť zajímavé pro nás mohou být takové, které obsahují vyšší koncentraci látek pro rychlejší účinek. Patří mezi ně například UROVAL® manosa Akut. Tato novinka obsahuje vysoce koncentrovaný extrakt brusinky s velkým podílem PAC. Současně přípravek obsahuje také D-manózu, u které bylo na základě klinických testů prokázáno odstranění urologických potíží v 90 % případů, a to většinou již během 24 hodin. Výrobek mohou užívat i těhotné a kojící ženy. Bližší informace žádejte na bezplatné infolince 800 17 16 17 nebo na www.uroval.cz.

Ve chvíli, kdy obtíže pokročí, je nezbytné navštívit odborníka, který obvykle předepíše antibiotika. Zároveň doporučí klidový režim, omezení ostrých jídel a kávy. Velmi důležitý je také pitný režim - bylinkové urologické čaje nebo voda minimálně o objemu 2litry denně, protože pravidelným močením se z těla vylučují bakterie, které infekci způsobují.

Reklama