Plíseň na pokožce nohou je velmi rozšířené onemocnění. Jak ji poznáte a jak se jí zbavíte?

 

Nejste si jistí, zda na vašich nohou nebují plíseň? Pomůžeme vám! Udělejte si test, který najdete ZDE

 

Některé faktory totiž zvyšují riziko nákazy plísní nohou. Po zodpovězení otázek v testu zjistíte, nakolik se vás toto riziko týká. Ne každý, komu hrozí riziko, se plísní nohou nakazí. Z několika důvodů (genetické předpoklady, stav imunitního systému, fyzické nebo vnější faktory) může být jeden člověk náchylnější k infekci než jiný, i když rizikové faktory jsou podobné. Test a jeho výsledky pomůže určit, jestli vám riziko hrozí, nebo ne.

 

Pokud si nejste jistí, v jakém stavu je pokožka vašich nohou, měli byste dbát na tyto příznaky, které mohou signalizovat plíseň:

 • Svědění
 • Pálení
 • Zarudnutí
 • Olupování
 • Puchýřky

Plíseň nohou začíná většinou mezi prsty a provází ji především svědění, dále pálení, zarudnutí, bílá oteklá místa a šupinky pokožky. V mnoha případech však tyto obtěžující příznaky chybí a onemocnění je sotva bráno vážně. Neléčená onemocnění se může rozšířit na další oblasti nohou včetně nehtů. Kde se plíseň na nohou nejvíce vyskytuje?

 • Prostor mezi prsty
 • Nehty
 • Okraje plosek
 • Chodidla
 • Hřbet nohy 

Pokud vaše nohy napadne plísňové onemocnění, je dobré je ihned začít léčit. Dlouhé čekání dává plísním možnost napadení větších částí nohy, nehtů nebo dokonce ostatních částí těla. Především infekce nehtů vyžadují často větší léčební úsilí. Proto je důležité nohy podrobně sledovat a v případě infekce všechna postižená místa na noze důsledně a důkladně léčit.

Naším tipem je prověřený pomocník pro boj s plísňovým onemocněním, přípravek Canesten®

Proč právě Canesten®?

 

Canesten je vysoce účinný proti:

 

1.   plísním

2.   mikrobům

3.   bakteriím

Canesten. Trojí účinek proti plísním nohou!

 

 

Canesten® najdete v lékárně ve formě krému, roztoku nebo pudru, záleží na vás, jaká konzistence vám nejlépe vyhovuje. Více o přípravku Canesten® najdete na www.canesten.cz

Pokud vaše potíže přetrvávají, navštivte lékaře.

Dbejte na prevenci!

Přestože musíme počítat na mnoha místech s výskytem plísní, můžeme riziko infekce výrazně snížit. Zde je několik důležitých rad, jak se plísním vyhnout:

 1. Denní mýtí nohou a používání čistých ponožek vytváří základ péče a o nohy. Vysušte si důkladně nohy též mezi prsty.
 2. Pravidelně kontrolujte své nohy a zvláště si všímejte změn na pokožce. Zraněním, např. při péči o nehty, mohou vznikat vstupní brány pro zárodky plísní.
 3. Starejte se o správné klima v oblasti nohou, protože zejména v prostředí potu se plísním velmi daří. Proto je důležité nohy dostatečně větrat. Nejlépe je používat ponožky a punčochy z přírodních vláken a prodyšnou obuv z kůže.
 4. Cvičení nohou a chůze naboso udržuje vaše nohy ve formě. Svalstvo nohou zůstává dobře prokrvené a schopné výkonu a tím je odolnější vůči plísňovým infekcím.
 5. Na koupalištích a plovárnách se vyhýbejte malým bazénkům před vstupem do prostoru s bazénem. I když jsou tyto malé bazénky určeny pro desinfekci nohou, právě zde je zvláště vysoký výskyt původců onemocnění.
 6. V prostorách kolem bazénu, v saunách a v hotelových pokojích nechoďte naboso, protože zde hrozí zvýšené riziko nákazy.
 7. Pokud trpíte poruchami prokrvení dolních končetin nebo cukrovkou, jsou vaše nohy velmi náchylné k infekci. Kontrolujte proto pravidelně stav vašich nohou.
 8. Pokud má některý člen rodiny plíseň nohou, nechoďte ani doma naboso a v žádném případě nepoužívejte stejný ručník.

Canesten krém, Canesten roztok a Canesten pudr jsou léky k zevnímu použití. Čtěte pečlivě příbalovou informaci. Obsahují účinnou látku clotrimazolum.

Reklama