Pokožku ohrožuje řada onemocnění. Jednou z nejčastějších nemocí je mykóza pokožky nohou.

canestenTrápí vás nebo někoho z vašeho blízkého okolí plísně na nohou? Je to velmi infekční a rozšířené onemocnění, které nemusíte hned ze začátku rozeznat. Může postihnout každého z nás, v jakémkoliv věku. Kožní plísně (mykózy) patří vedle zubního kazu mezi nejčastější lidská onemocnění. Podle průzkumů postihují tyto kožní problémy až 30 % dospělé populace, přičemž přibližně dvě třetiny postižených lidí se neléčí vůbec nebo jen částečně.

Teď, kdy je teplé počasí, chodíme na boso, navštěvujeme bazény a brzy i venkovní koupaliště, je riziko nákazy ještě větší. Proto si dejte na plísńová onemocnění velký pozor.

Jak poznáme kožní mykózu na pokožce nohou?

Je-li kůže infikována mykózou, je zahájen proces, při kterém se houbovité mikroorganismy z kůže, nehtů a vlasů živí proteinem s názvem keratin. Při tomto procesu vznikají na kůži nežádoucí procesy, především nepříjemné svědění a pálení kůže, i na pohled může být i kůže zarudlá, s otokem. Dalším typickým příznakem je suchá kůže, na které se objevují šupinky. Někdy na ní najdete puchýřky, které později mohou praskat a kůže může dokonce i mokvat..  se v  meziprstí může projevovat i nepříjemným zápachem (zápach způsobují bakterie a značí vážnější stupeň kožní mykózy). Tyto příznaky se mohou objevit jednotlivě a nebo všechny společně. Prvním impulzem k zahájení léčby kožní mykózy je však právě nepříjemné svědění až pálení či mírné zarudnutí a šupení. kůže

Rozpoznejte problém s pokožkou! Kožní mykóza není podrážděná kůže či atopický ekzém, pozor na správnou diagnostiku!

V případě pouze zarudlé kůže se nemusí nutně jednat o kožní mykózu. Někdy je to jen příznak pouhého podráždění kůže, které za den dva zmizí. Zarudlá kůže se objevuje i na místech zapaření, ale není-li přítomen další příznak a zarudnutí samovolně zmizí, nejde ve většině případů o mykózu. S plísněmi kůže se také někdy pletou atypické formy atopického ekzému. Léčba atopického ekzému a kožní mykózy se však výrazně liší, proto je vhodné v případě nejistoty navštívit kožního lékaře, aby určil typ vašeho kožního problému.

Projevy kožní mykózy se mohou rozšiřovat a zhoršovat

Kožní mykózy jsou vysoce infekční onemocnění a rády se na kůži rozšiřují. Při tomto kožním onemocnění je tedy velice důležité začít s léčbou co nejdříve - hned po zjištění prvních příznaků. Včasná léčba zastaví další šíření kožní mykózy do jiných částí kůže či nehtů a zmírní projevy, jako je právě zarudlost kůže, olupování, svědění a pálení.

Jak se zbavit tohoto nepříjemného onemocnění? Mykózy je nutné včas léčit

Když se plíseň nohou neléčí, šíří se dál a po určité době dochází i k napadení nehtů. Léčba mykózy nehtů je pak mnohem složitější a dlouhodobější. Vyplatí se tedy začít s léčbou ihned, jakmile spatříte její příznaky.

Bohužel domněnky o tom, že důkladná hygiena a preventivní léčba pomocí nejrůznějších krémů a mastí na nohy není správná. Proti plísním je třeba bojovat přípravky z řady antimykotik, tzn. z řady přípravků proti plísním. Ty jsou účinné a mohou Vám pomoci. A nakazit se můžete kdekoliv, kde se zujete (ordinace lékaře, sprchy nebo šatny ve fitness centru, na návštěvě, v hotelovém pokoji, nakazit se můžete i od partnera, pokud mykózou trpí)

Pokud se plíseň nohou neléčí, šíří se dál a po určité době dochází i k napadení nehtů. Léčba mykózy na nehtech je pak mnohem složitější a dlouhodobější. Vyplatí se tedy začít s léčbou ihned, jak spatříte její příznaky.

Jak tedy vyléčit mykózu nohou? Spolehněte se na prověřený přípravek Canespor 1x denně, který má výhodu v aplikaci. Stačí jej totiž aplikovat jen 1x denně! Můžete si vybrat ze dvou variant- krém (vhodný k aplikaci na suchá místa) nebo roztok (používá se na místa mokvající, do meziprstí, atd.).

Pokud se chcete o mykózách dozvědět víc, proklikněte se na tyto stránky www.canespor.cz. Najdete zde rady pro prevenci, praktický samodiagnostický test a další postřehy, jak bojovat nejen s kožní plísní.

Canespor 1x denně krém&roztok

Canespor 1x denně krém a roztok jsou účinné širokospektré antimykotikum obsahující účinnou látku bifonazol, která brání rozmnožování mikroorganismů a usmrcuje různé původce kožní mykózy. Velká výhoda přípravků Canespor 1x denně je aplikace jen 1x denně, a to těsně před spaním po dobu 2-4 týdnů.

Canespor

Canespor 1x denně krém je jemný, nemastný bílý krém bez zápachu, který se snadno vstřebává do postižené kůže. 

Kdy použít Canespor 1x denně krém:

 • Vhodný k léčbě kožní mykózy nohou, zvláště mezi prsty.
 • Vhodný pro suchou a šupící se kůži.
 • Vhodný také k doléčení plísně nehtů.

Léčba Canesporem 1x denně krémem:

 • Maže se jen 1x denně, před spaním.
 • Aplikuje se tenká vrstva na postiženou plochu s malým přesahem do zdravých částí kůže.
 • Délka léčby závisí na stupni postižení, ale obvyklá doba léčby je 2-4 týdny.

Canespor 1x denně roztok je čirá, téměř bezbarvá tekutina.

Kdy použít Canespor 1x denně roztok:

 • Vhodný k aplikaci do vlasů, ochlupených částí těla a meziprstních prostor.
 • Vhodný pro mokvající ložiska.
 • Vhodný také k doléčení plísně nehtů.

Léčba Canesporem 1x denně roztokem:

 • Aplikuje se jen 1x denně, před spaním.
 • Přibližně 3 kapky postačí k ošetření plochy velikosti dlaně ruky a jemně se vetře do postiženého místa.
 • Délka léčby závisí na stupni postižení, ale obvyklá doba léčby je 2-4 týdny.

Více na www.canespor.cz

Čtěte pečlivě příbalovou informaci. Canespor 1x denně krém a Canespor 1x denně roztok jsou léky k vnějšímu použití. Obsahují účinnou látku bifonazol.

Reklama