Sdružení Linka bezpečí v těchto dnech vyhlásila už 5. ročník dětské internetové aukce Děti dětem. Ta probíhá na webové adrese http://aukce.linkabezpeci.cz, ukončena bude až 1. června na Den dětí.

TrumpetistaBěhem následujícího měsíce mohou zájemci vydražit krásné originály - malby i prostorové keramické plastiky, jejichž autory jsou děti z celého světa.

„Pozvánka na aukci platí pro všechny, jimž není lhostejný osud dětí, které se ocitnou v nouzi. Mohou tak získat nejen krásná výtvarná díla, ale i hezký pocit, že udělali dobrou věc. Výtěžek aukce bude totiž jako každoročně využit pro financování projektů krizových linek, které pomáhají dětem a dospívajícím v tíživých životních situacích,“ uvedla ředitelka Sdružení Linka bezpečí Lucie Pešková.

KamarádkaSdružení Linka bezpečí obdrželo díla mladých autorů od Českého rozhlasu Online, který pořádal celosvětovou soutěž nazvanou Malujeme po síti. Letošní aukce nabízí obrázky a keramiku na témata: Můj nejlepší kamarád, Hudba a já a Výlety do světa fantazie. Více o soutěži na www.rozhlas.cz/deti a www.rozhlas.cz/malujeme.

Podle redaktorky Českého rozhlasu Online Lenky Kupkové byla o soutěž ze strany dětí veliký zájem. Účastní se jí nejen děti z České republiky, ale ze Slovenska, Finska, Ruska, Indonésie, i některých afrických zemí. Svoje díla zasílají i děti handicapované a z dětských domovů. „Během každého ročníku se sejde kolem čtyř tisíc děl," dodala Kupková.

Koupíte si obrázek nebo keramiku?