Máme tu první čtenářský příspěvek na téma zdání klame. Jak potvrzuje příběh čtenářky s nickem Vladka006, která nás pravidelně zásobuje svými zážitky, můžete být za blbce, aniž byste byla blondýnkou.

Jednoho zimního odpoledne jsem se vydala na trénink kung-fu. Spěchala jsem, narazila si čepici na hlavu, popadla tašku s oblečením a vyrazila. Věděla jsem, že sotva stíhám, a pozdní příchody učitel nemá rád. Riskla jsem zkratku přes zákaz vjezdu. Opodál stáli policajti a zastavili mě. Přemýšlela jsem nad nějakou chytrou výmluvou, žádná mě nenapadla. Leda tak ze sebe udělat totálního idiota, nakonec druhá verze nebyla zas tak těžká.

„Dobrý den slečno, vaše doklady prosím.“
Polilo mě horko, nepřendala jsem si z kabelky ani řidičák, a ani občanku.
„Já je nemám.“
„Jak nemáte?“
„Mám je v kabelce a vzala jsem si baťoh. No, ehm, co jsem provedla?“
„Vjela jste na zákaz vjezdu.“
„Fakt? To platí i pro osobáky?“
„Ježíšmarjá, víte vůbec, jak vypadá zákaz vjezdu?“
„Jo, to je takový červený kolečko s bílým puntíkem. Ale pod tímhle kolečkem je ještě tabulka 3,5 t, tak jsem byla v domnění, že je to pro náklaďáky.“
„No a pod tím je ještě jedno kolečko, že jo.“
„No je, ale tím jsem myslela, že se zvýrazňuje to horní kolečko.“
„Vám by měli asi jedno kolečko odmáznout.“
Představila jsem si obrovskou pokutu. Polilo mě horko. Začala se potit. Sundala si čepici. V tom druhý policajt vykřikl: „Vy nejste blondýna?!“
První policajt na to odpověděl: „No ono bohatě stačí, že je to ženská za volantem.“
Nevím, jestli policajty potěšilo, že může být takhle blbá i bruneta, ale nechali mě nakonec odjet bez pokuty.

vladka006

Děkujeme.

Cítila jste se někdy oklamána? Byly věci nakonec jinak, než se na první pohled zdálo? Nebo si naopak vy sama libujete v matení veřejnosti? Napište nám o tom! Svůj příběh můžete doplnit také fotkou, pokud se vám předmět doličný podařilo zvěčnit. Svoje příspěvky na téma „zdání klame“ posílejte do 14.00 hodin jako vždy na e-mailovou adresu:

redakce@zena-in.cz

Došlé příběhy budeme v průběhu celého dneška zveřejňovat. Na ty nejzajímavější čeká odměna! Více se dozvíte v článku On je žena! Nebo už zase ne?

Reklama