Iva dnes ukončí sedmý den své diety, rýžového půstu. Protože ho velmi dobře snášela, prodloužily jsme jí ho na celý týden. A jak se cítí?

Hubnoucí Iva

„První překvapení nastalo, když jsem se dozvěděla, co budu jíst. Věty jako: „Ráno vypiješ kuzu, pak rýži, kterou doplníš kouskem umebošky..." mi nedávaly vůbec smysl. No, popravdě řečeno jsem absolutně neměla představu, co to je, jak to chutná a kde se to shání. Další dobrá rada byla, abych si dala pozor na připálené hrnce, až budu vařit rýži. No, snad nejsem tak nemožná kuchařka, abych to nezvládla, jsem si myslela.

Omyl, po jednom týdnu mám dva hrnce připálené, protože celozrnná rýže se vaří jinak dlouho než klasická bílá. První dny diety jsem zvládala perfektně, a ani mi moc nevadila, krize přišla šestý den, kdy jsem večer měla pocit, že už nespolknu ani jednu lžičku rýže. Prostě jsem se nutila rozumem, že něco sníst musím, aby mi fungoval metabolismus. Taky jsem se uklidňovala tím, že zítra mě čeká báječná jáhlová kaše a kroupový čaj.“

Kudzu a umebošky
Jenom ještě stručně shrnu, jak se Iva stravovala těch uplynulých sedm dní. Jedla  rýži natural (bližší informace naleznete v článku Jak hubnout díky rýži), kterou si dochucovala čistou originální sojovou omáčkou a umeoctem. Ráno na lačný žaludek si rozpustila ještě jednu čajovou lžičku kudzu s vlažnou vodou nebo s čajem bancha. Kudzu totiž posiluje imunitu, upravuje střevní mikroflóru a zpružňuje cévy.

Kudzu (latinsky Pueraria lobata)

je popínavá rostlina s velkými listy a nádherně vonícími květy, pocházející z Asie.  Prášek z kořene kudzu zakoupíte v prodejnách se zdravou výživou. Další podrobné informace o kudzu, jeho léčivých účincích a způsobech úpravy najdete v příštím týdnu na našich stránkách.

A co jsou umebošky? Už jsem o těchto zázračných švestičkách psala v článku Na bolest hlavy zkuste švestičku umebošku. Iva je používá, protože pomáhají regulovat činnost zažívacích orgánů, posilují imunitu a také doplňují minerální látky.

A co čeká Ivu po rýži? Jak si uvaří jáhlovou kaši a kroupový čaj? To vše včetně jejího jídelníčku a zážitků z návštěvy fitness naleznete tento týden na našich stránkách.

Zkusily jste již také rýžový půst? Jak dlouho jste ho vydržely? Nebo máte jiný způsob, jak si vyčistit tělo před zahájením diety?

Reklama