Co se v letním období s vínem děje a jak ho nejlépe pít nebo kombinovat? Své tipy prozradil Kamil Gruncl, odborník na víno a marketingový ředitel jednoho z největších distributorů vína a lihovin Global Wines & Spirits.

Jaké víno byste doporučil k letní grilovačce nebo večernímu posezení s přáteli?
Pro účel takových akcí je dobré vybírat z vín v nižších a středních cenových kategoriích – z velké části je hlavním důvodem setkání samotné, a ne debata o víně. Regionální nebo odrůdová skladba je pak plně individuální – záleží na osobních preferencích a dalších faktorech. Jiné víno budeme vybírat například k odpolednímu posezení s přáteli u bazénu a jiné k večernímu grilovaní hovězích steaků.

Existuje vůbec nějaké obecné pravidlo k párování vína s jídlem?
Problematika párování s jídlem je hodně individuální. Jsou obecná, již dobře známá, pravidla, co s čím párovat. Já bych se ale dotkl vody, kterou s vínem pijete. Voda z kohoutku, která stojí na přímém slunci a je v ní nakrájený citron, limeta nebo ovoce vám rozhodně změní zážitek z vína – pak můžete párovat s jídlem, jak chcete, ale výsledek nepřijde. Věnujte tedy i vodě dostatečnou pozornost – vychlazená neperlivá voda k bílým a růžovým, perlivá pak k červeným vínům (není nutně podmínkou). A hlavně ji pijte v dostatečném množství.

S létem přichází čas i na koktejly. Mnohé z nich se připravují právě z vína. Je podle vás vhodné používat víno na míchané drinky a jestli ano, jaké?
Ano – jsou vína vhodná pro míchání. Vždyť i prosecco, portské nebo vermut jsou také vína. Vybraná vína můžeme tak míchat s různými druhy nealkoholických nápojů. Například růžové portské víno Royal Oporo Rosé s tonikem, s dostatečným množstvím ledu a několika lístky máty v horkém dni rozhodně potěší.

Když je řeč o proseccu – drinky z něj jsou v Česku v poslední době hodně oblíbené. V čem se vlastně odlišuje od klasických vín?
Prosecco je klasické šumivé aperitivní víno, které má jinou roli než standardní tiché víno. Vyrábí se pouze v italském regionu Veneto z hroznů Glera, které se smějí pěstovat pouze v přesně vymezené oblasti. Vína vyrobená z hroznů mimo tuto oblast pak nesmí být proseccem nazývána. Vzhledem k celosvětově rostoucí popularitě se na trhu objevují vína, která se tváří „jako prosecco“, svojí kvalitou ale zaostávají.

Zaměříme-li se na samotnou výrobu – co se děje s vínem během letních měsíců?
Vína jsou po podzimní sklizni už ve většině případů hotová. Mladá vína se již prodávají, jiná v sudech nebo lahvích dozrávají a čekají na správnou dobu, kdy se uvolní do prodeje.

Má letní období vliv i na teplotu, při které by se mělo víno podávat, nebo záleží vždy pouze na konkrétním druhu?
Víno se celoročně podává ve stejné teplotě. Rozdíl v létě je hlavně v tom, že i hodně vychlazená vína rychle teplají – a to hned po nalití. Například bílé víno, vychlazené na 6-8 °C, se po nalití do sklenice, kterou jste právě vyndali ze skříně vyhřátého pokoje, okamžitě zvýší. Během několika minut se tak teplota může zdvojnásobit. Je tedy dobré dát sklenice před použitím do chladnějšího místa, ideálně do lednice nebo mrazáku.
 

Reklama