Třídní schůzky, to je kapitola sama pro sebe. Určitě jste také zažily nějaké „veselé“ příhody. Jako by se rodiče sedící ve školních lavicích opět proměnili v nevycválané žáky. Někdy to ti učitelé namají lehké.

Každé ráno chodím do práce velmi brzy, dám si kafe a v klidu si přečtu zprávy a podívám se na svůj osobní facebook, co postují a vkládají mé kamarádky, občas se připojím do debaty. Dneska ráno mne zaujal příběh mé kamarádky, která má budoucího prvňáčka a byla na první, seznamovací třídní schůzce.

Mladá učitelka na rodičovských schůzkách se představuje. „No, co bych vám tak o sobě ještě řekla... mám pět sourozenců...“ Třídou to zašumí.
„Jste věřící?“ ptá se poděšeně jedna maminka.
Učitelka se usměje: „Nejsem z věřící rodiny, a rodiče nejsou Romové, kdybyste se chtěli zeptat ještě na tohle. Jsou muzikanti, přáli si velkou rodinu...“
„A máte všichni stejného tatínka?“ ptá se jiná maminka zvědavě.
„Ano.“
„To asi budete chtít brzy taky rodinu co... to asi těm našim dětem do pátý třídy nevydržíte...“ vzdychá zklamaně třetí maminka.
No. Byla jsem zvědavá, jak se změnily poměry v českém základním školství od doby, kdy tam chodila moje starší dcera. To sice zatím nevím, ale už vím, že rodiče se nezměnili ani trochu. To bude zase očistec, ty třídní schůzky.

Také máte podobné pocity a zážitky z třídních schůzek?

Já musím přidat ještě zkušenost jedné mé kolegyně. Ta zažívá na třídních schůzkách úplné psycho. Má dvojčata, obě chodí na výběrovou jazykovku. Děti ze třídy hrozně zlobí a jsou drzé jak opice. Na třídních schůzkách se jim zoufalá třídní snaží přiblížit, co je to za verbež, a že s nimi musí dělat něco taky rodiče, že... když mluví o plánovaných postizích, a co s nimi hodla udělat, tak se ozvou dva rodiče - matka a otec, kteří jsou právníci, chodí pro jistotu na schůzky spolu a oponují jí, zda je to, co jim předkládá, přípustné podle zákonů ČR a dle školního řádu. Namísto aby toho svýho fracka doma zpacifikovali, udělají z učitelky „krávu“, a ještě si pro jistotu CELOU třídní schůzku nahrávají na video přes na lavici postavený tablet.

 

 

Reklama