prad

Já vím, že prádlo se nemá prát na veřejnosti, ale pár zkušeností, jak a v čem prát spodní prádlo, si pro jednou vyměnit můžeme.

Takže moje otázka zní: Jak perete spodní prádlo? V pračce nebo v ruce? A co bílé? Vydrží vám bílé, nebo brzy zešedne?

Abych vás zbavila ostychu z praní prádla na veřejnosti, začnu sama. Vždycky, když si koupím něco nového, chci pochopitelně, aby mi to jako nové vydrželo co nejdéle. A to se netýká jenom prádla, ale třeba i triček. Ale speciálně na prádle si ze začátku dávám záležet a peru ho zásadně v ruce. Koupím si nějaký speciální přípravek na jemné prádlo a pěkně ho v něm hýčkám. Žádné mnutí nebo ždímáni.

Když přípravek dojde nebo je mi líto peněz, peru prádlo v šamponu. Jenomže běda, když se jednou zamotá mezi ostatní prádlo a někdo ho hodí (omylem, pochopitelně) do pračky. Většinou se mu nic nestane, a tak v tom pokračuju. A tak to jde stále dokola. Nové v ruce, jakmile se trochu okouká, šup s ním do pračky.

Trochu problém mám s bílým prádlem. Ať dělám, co dělám, zářivě bílé nikdy nezůstane. Buď zešedne, nebo zežloutne. Někde jsem četla, nebo slyšela, že je to aviváží. Nebo tvrdou vodou. Možná obojím dohromady. A tak si raději kupuji prádlo barevné, i když to bílé se mi líbí nejvíc.

Tak a teď vy. Prozraďte mi nějaké svoje fígly, jak a v čem perte svoje prádlo?!   


perCo je dobré vědět při praní spodního prádla a punčoch?
Spodní prádlo, košilky a punčochy se vyrábí z umělých vláken, jako je např. polyamid, polyester a polyakryl, která jsou někdy kombinována s dalšími vlákny, jako je viskóza a bavlna! Syntetické materiály jsou odolné vůči deformaci a zmačkání, snadno se perou i suší a téměř vůbec se nemusí žehlit!
Na barevné oblečení používejte Perwoll Balsam Magic, na bílé Perwoll White Magic a perte při maximální teplotě 40 °C. Nevyždímané prádlo pak pověste ven do stínu a nechte uschnout volně na vzduchu!

lupa

Reklama