Již více než sto let se celé generace spoléhají při praní prádla na prací prášky značky Persil. Teprve před pár lety se na trhu objevila i jeho tekutá varianta v podobě pracího gelu, která si získává stále více příznivců. Persil Plus Gel od společnosti Henkel ČR spojuje vynikající prací účinek s jemnou péčí o tkaniny a barvy – výsledkem jsou dokonale čisté, zářivé a svěží oděvy.

Složení Persilu pro kvalitní výsledek praní

Vylepšené a vysoce účinné složení pracího prostředku Persil Plus Gel obsahuje takovou kombinaci enzymů a tenzidů, které působí zejména na mastné a mléčné skvrny, ale současně jsou šetrné k textiliím a jejich barvám. I po opakovaném vyprání si prádlo uchovává svou svěžest a jas.

Persil pro ruční praní i pro praní v pračce

Tekutý prací prostředek Persil Plus Gel se velmi rychle rozpouští ve vodě i při nízké teplotě 30 °C a okamžitě působí i na ty nejodolnější nečistoty. Dosažení pracího účinku při tak nízkých teplotách pomáhá chránit barvy i vlákna tkanin. Protože se velmi dobře rozpouští ve vodě, je vhodný i pro ruční praní.

Praní beze stop

Persil Plus Gel v sobě spojuje všechny výhody pracího prášku, avšak na prádle po sobě nikdy nezanechává žádné stopy. Dokonce ani v dávkovací zásuvce vaší pračky nezůstanou žádné zbytky prášku. Navíc zůstane vaše prádlo dlouho po vyprání nádherně svěže voňavé.

Výhoda koncentrace

Persil Plus Gel je koncentrovaný, takže menší množství tohoto prostředku vám vystačí na více dávek praní. To je šetrnější k životnímu prostředí. Další výhodou je menší balení, což spotřebitelé ocení vždy, když si z obchodu odnášejí menší a lehčí balení pracího prostředku. Navíc je lahev s gelem doma v koupelně mnohem skladnější než velké balení pracího prášku. Pro vaši představu – 1,5 l balení pracího gelu obsahuje 20 pracích dávek. To je stejný počet, jako je ve 2 kg balení prášku.

Persil

Praní barevného prádla – Pokud chcete prát barevné prádlo, určitě sáhněte po Persilu s označení Color. Při praní barevného prádla chceme, aby nám barvy nevybledly, naopak, aby prádlo zůstalo i po častém praní stálobarevné, aby si barvy zachovaly svůj jas. Zachování správných postupů při praní a volbou kvalitního pracího přípravku bude naše prádlo a jeho barvy nejen krásně vyprané, ale také barvy budou co nejdéle vypadat jako nové.

Podle barev se prádlo třídí ze dvou důvodů:

  • Různobarevné textilie se mohou vzájemně obarvovat.
  • Bílé nebo stálobarevné prádlo se pere v univerzálních pracích prostředcích, které jsou účinné při všech teplotách, obsahují bělicí složky a optické zjasňovače.

Barevné prádlo se pere v pracím prostředku na barevné prádlo (označené „color”) bez bělicích složek a optických zjasňovačů. Výrobky firmy Henkel s označením Color obsahují složky, které naopak barvy fixují, aby se nevypíraly.

Univerzální prací prostředky na barevné prádlo jako Persil Color a Persil Color Gel na barevné prádlo lze použít pro teploty praní od 30 °C do 60 °C a jsou určeny pro všechny textilie vyrobené jak z přírodních, tak syntetických vláken a jejich směsí s výjimkou vlny a hedvábí. Obsahují enzymy k odstraňování skvrn a vyhlazení povrchu vlákna. V prostředcích na barevné prádlo jsou obsaženy inhibitory změny barvy. Prostředky neobsahující bělicí složky a optické zjasňovače a jsou k barevným textiliím šetrné.

Jak perete barvené prádlo? Protřídíte všechno prádlo před tím, než zavřete pračku? Už se vám stalo, že vaše pračka byla celá růžová, modrá nebo popřípadě hýřila jinými barvami? Jaké přípravky pro barevné prádlo používáte?

Reklama