V dnešním článku a v jeho pokračování se zaměřím na partnerské vztahy. Bez nich si totiž náš život ani neumíme představit. Každý dospělý jedinec si prošel různými vztahy s různou délkou. Doufáme, že na své cestě životem nakonec narazíme na toho pravého, se kterým budeme společně kráčet k západu slunce a budeme žít bok po boku až do smrti. Šťastně samozřejmě.

Realita je často jiná. Období krásné zamilovanosti rychle vystřídá období šedého každodenního života, které s sebou přináší rozličné situace plné stresu, které pak vedou chtě nechtě k hádkám. To, co se nám na začátku zdálo býti ideální, tratí na kráse a my tápeme, zda má tento vztah vůbec cenu. Často se ptáme, jak je možné, že babička s dědou jsou spolu již 40 let a nám se nedaří udržet si chlapa či ženu víc jak rok? Jak jen to dělají?

partneři

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Nevyhnutelně si všechny partnerské vztahy s přibývajícími léty prochází zákonitými krizemi, se kterými se musí oba partneři vyrovnat. Důležité ale je mít neustále na paměti, že o každý vztah je potřeba pečovat. Svým klientům vždy s oblibou říkám, že vztah je jako květina. Když si koupíte nádhernou květinu (navážete krásný vztah plný citů), postavíte ji na čestné místo v bytě (zavážete se, že budete s partnerem v dobrém i ve zlém) a pak se jí budete jen kochat, aniž byste o ní pečovali zálivkou či hnojivem (v případě vztahu se jedná o malé okamžiky v každodenním shonu, které dokáží zpříjemnit den), květina zvadne (stejně tak začne uvadat i váš vztah).

Důležité je nezapomínat a vztah stále rozvíjet, ať už společně strávenými chvílemi, či maličkostmi, které tomu druhému udělají radost, a to zejména v dobách, kdy není vše sluncem zalité.

V další části tohoto článku se zaměřím na pár rad pro dámy, jak pečovat o své protějšky, aby jejich láska k vám jen vzkvétala. Nejedná se pouze o doporučení, jak co dělat, nýbrž i doporučení co určitě nedělat. Určitě si počkejte na pokračování.

Autorka článku je psycholog portálu Mojra.cz  Mgr. Michaela Miechová

Michaela Miechová

Mgr. Michaela Miechová pracuje jako psycholožka a specializuje se na partnerské poradenství. Kontaktovat ji můžete pomocí webových stránek Mojra.cz či Facebooku. Konzultace mohou probíhat i online po Skype.

mojra

Čtěte také:

Reklama