Canpol babies - skvělé pomůcky do porodnice i domů

5aabd11d0ae64obrazek.png
Každá žena zažije asi jiný průběh samotného porodu, ale všechny čerstvé maminky se pak musí soustředit také na následné hojení a dodržování přísné intimní hygieny. V předešlém článku jsme vám sepsali základní seznam věcí do porodnice. Jen zopakujeme, že kromě základních hygienických potřeb byste si měla pořídit pružné jednorázové nebo multifunkční kalhotky, které jsou jemné a velmi pohodlné. Nakupte si také větší množství poporodních vložek, které je nutné často měnit, neboť očistky se mohou vylučovat po celou dobu šestinedělí. Nemusíte se však ničeho bát, během 4 – 6 týdnů po porodu většině žen zeslábnou nebo zcela vymizí.

Miminko se bude v prvních týdnech až měsících dožadovat častého kojení a pokud nebudete mít žádné problémy, tak určitě doporučujeme kojit co nejdéle a co nejčastěji. Pro usnadnění si můžete zakoupit 5aabd0f1ec8b7obrazek.pngkojící podprsenky s odepínacími košíčky a zároveň také tampóny do podprsenky, které jsou velmi příjemné k pokožce, nedráždí vás a nasají mléčko, které může vytékat. Jsou diskrétní a velmi praktické. Opět je lepší vsadit na větší balení.

Jak zkombinovat kojení a krmení z láhve

Kojení je úžasná věc, ale určitě nám dáte zapravdu, že je to někdy velký boj – miminko se neumí zprvu přisát, bradavky pouze ožužlává, pláče nebo křičí, protože mléčko neteče. A maminka zažívá stres nebo také bolest. Zahoďte ale veškeré obavy, protože vše se dá časem zvládnout. Od bolavých bradavek vám načas pomůžou chrániče bradavek, a pokud máte pocit, že máte málo mateřského mléka (nízká laktace), můžete investovat do kvalitní elektrické či ruční odsávačky – můžete tak kombinovat kojení a krmení z láhve. Odsávačky krásně imitují sání dítěte a odsáté mléko můžete rovnou použít nebo zamrazit. Ideální je koupit celý set, včetně kompatibilních kojeneckých lahví i zásobníků na mléko.

Není láhev jako láhev

V Canpol babies jsme s odborníky vyvinuli speciální antikolikové láhve, které minimalizují koliku – tedy nadměrné polykání vzduchu, které miminkům způsobuje bolesti až křeče v bříšku. Opět platí, že můžete miminku podávat jak mléko z této láhve, tak přirozeně kojit. Kojenecké láhve doporučujeme, když maminka zrovna nemůže kojit (je nemocná, musí do práce apod.) nebo když chcete svým prsům dopřát na chvíli úlevu. Můžete zakoupit i klasické kojenecké láhve o různých objemech, které svým veselým designem rozněžní vás i miminko. Určitě kupte lahviček více, ale nejprve odzkoušejte, zda jí miminko příjme.
5aabd0e229a57obrazek.png

Snadné čištění kojenecké láhve

A tady záleží na vás – buď můžete vsadit na klasiku a čistit lahvičky v hrnci s horkou vodou (pokud to vlastnosti umožňují) nebo vsaďte na sterilizátory, které jsou cenově dostupné a čištění s nimi je velmi jednoduché a hlavně rychlé.

Sterilizátor do mikrovlnné trouby je mezi maminkami velmi oblíben pro poměr kvalita - cena. Můžete v něm sterilizovat jak láhve, tak třeba části odsávačky či dudlíky. Postačí vám k tomu mikrovlnná trouba, pár minut času a hlavně si důkladně přečíst návod.

K nezaplacení jsou však parní elektrické sterilizátory, které velmi efektivně ničí bakterie a můžete zde zároveň čistit 5 – 6 láhví (dle typu). Sterilizátor pak stačí vyčistit klasickým octem nebo kyselinou citrónovou (nepotřebujete tak vůbec chemii).

Pokud chcete vědět více o našich výrobcích a nových kolekcích, připojte se k nám na facebooku nebo rovnou nakupte na našem eshopu www.shop.malewo.cz.

Reklama