astratex

Podprsenka patří ke kouskům oblečení, na kterém si zakládáme, ačkoliv při běžném nošení není vidět. Je to část oblečení, která dokáže velmi dobře podpořit naše sebevědomí. Ačkoli by se mohlo zdát, že údržba podprsenky je snadná, stačí vyprat a vysušit, pozor, opak je pravdou.

Proč potřebují podprsenky zvýšenou péči?

astratex„Podprsenky se vyrábí z jemných materiálů, které jsou pružné, elastické a příjemné pro nošení. Péče o jemné materiály je sama o sobě náročnější,“ říká Jana Fabiánová, produktová manažerka eshopu se spodním prádlem www.Astratex.cz. Výplně podprsenek a tvarované vyztužené košíčky, které mají našim prsům dodat ten „správný tvar“, může nesprávné zacházení pomačkat a zdeformovat. Čím lépe budete o podprsenky pečovat, tím déle udržíte jejich skvělé vlastnosti.

Podprsenky perte raději v ruce

astratexVýrobci často doporučují jemné ruční praní. Jedním z důvodů může být také materiál použitý pro kostice v košíčcích, který nemusí praní v pračce snést. Důvodů, proč se pračce vyhnout, je však více. Než začnete novou podprsenku nosit, přečtěte si, jak ji udržovat.

Jana Fabiánová z Astratex.cz vypočítává další důvody, proč se vyhnout pračce:

  • Kostice mohou vyklouznout z košíčků a poškodit tak buben pračky
  • Tlak a teplá voda mohou zdeformovat pěnu výztuže košíčků
  • Háčky a očka na zapínání mohou poškodit krajku a aplikace na oblečení

Pokud přesto chcete prát podprsenky v pračce, minimalizujte rizika použitím pracího sáčku. Prací sáček ukryje podprsenku a zabrání především poškození krajek a aplikací zapínáním. Nezapomeňte nastavit program jemného praní – bez ždímání a co nejnižší teplotu.

Jak na ruční praní?

Podprsenky perte ve studené nebo vlažné vodě za použití šetrného pracího prostředku. Neždímejte. Většina podprsenek je vyrobená z jemné tkaniny, která uschne sama velmi rychle.

Sušení v sušičce

astratexJakékoli teplo ze sušičky poškozuje výplň podprsenky s výztuží a ničí se elasticita materiálu. Teplem se bude povrch košíčku smršťovat a vytvoří se vrásky. Při častém sušení může dojít k tomu, že se výztuž podprsenky smrskne na tolik, že bude menší než její košíček.

Jak nejlépe podprsenky skladovat?

astratex„Skladování podprsenek není žádná velká alchymie. Větší pozornost vyžadují podprsenky s výztuží a push-up podprsenky. Můžete je složit do poloviny a vložit jeden košíček do druhého nebo je rozložit za sebe v šuplíku či krabici. Některé ženy využívají zavěšení podprsenek na speciální ramínka,“ uzavírá Jana Fabiánová z Astratex.cz.

Podprsenka, o kterou se budete řádně starat, vydrží ve stejném tvaru bez problémů až dva roky.

Jaké máte zkušenosti s péčí o podprsenky vy?

Reklama