Díky nim se dozvíte, jak se správně odličovat, jak funguje kyselina hyaluronová, jak řešit problémy určitých typů pleti anebo jak se zbavit akné. Zabývají se výhradně pečující kosmetikou, nikoliv líčením. A proč to dělají? Jak se říká, spoustu projektů vzniká díky tomu, že jejich autory štve, jak to jiní dělají špatně. Mají neuvěřitelné množství informací a v každém vysílání překvapí něčím novým.

Co jsou zač

Jsou to dvě kamarádky, Verča a Jana. A obě jsou z české kosmetické firmy Ryor. Je jim 31 a kosmetika je jejich denní chléb. Znají se dokonce od první třídy. A mezi jejich práci patří i školení nových kolegyň a příprava školících materiálů pro zákazníky. O kosmetice toho vědí opravdu hodně, stále si informace aktualizují a učí se od zkušenějších. A samy říkají, že když sledovaly některé blogerky či youtuberky, srdce jim krvácelo nejen z toho, že se řeší hlavně líčení a make-up, ale hlavně častokrát i z toho, co se dostává za nepřesné informace na veřejnost.

A tak si jednou řekly, že…

...zkusí udělat živé vysílání na Instagramu. Se sociálními sítěmi neměly až tak hlubokou zkušenost, a tak nějak tušila, že existují jen dvě varianty – buď se ztrapní a nechají toho anebo se to chytne.  A ono se to opravdu chytlo. A tak už každé úterý od 20 hodin vysílají nejen na Instagramu na profilu ryor_kosmetika, ale i na Facebookovém profilu Ryor. Ale za blogerky či youtuberky se rozhodně nepovažují.

Můžete se i ptát přímo ve vysílání

Jana i Verča velmi dbají na to, aby jejich pořad byl edukativní, ale zároveň jasně pochopitelný. Něco vám není během přenosu jasné? Výhodou je, že se můžete během přenosu přímo dotazovat přes zprávy a komentáře. A tak se dozvíte i o zkušenosti ostatních diváků, jak pečují o svoji pleť nebo jaké jsou jejich zkušenosti.

Nejzajímavější informace

Věděli jste, že spoustu z nás kyseliny hyaluronovou používá špatně? Její funkce je navazovat na sebe vodu. Je tedy potřeba dostatečně pít a používat tonika. Jinak nebude správně fungovat. Velký důraz kladou na správné čištění pleti. Můžete používat sebelepší krém, ale pokud pleť správně nečistíte, nedostanou se aktivní látky z krému dovnitř. Důležitou informací také je, že přestože si spoustu lidí myslí, že kosmetika je hlavně o kráse či vráskách, ale není to tak.  „V první řadě se kosmetika musí postarat o ochranný kožní film. Bud ho posilovat, zachovávat a u velmi citlivých lidí ho i nahrazovat“.

Nemáte Instagram? Můžete si to i přečíst

Pokud nejste fanda do sociálních sítí, nevadí. Ryor má i tištený katalog, kde samozřejmě najdete informace o produktech, ale také důležité návody, jak na správné čištění nebo třeba vysvětlení, jak funguje micelární voda, jak správně vybrat oční krém či jak zredukovat akné. Katalog se dá sehnat zadarmo. Buď na jejich e-shopu nebo na partnerských prodejnách firmy.

Sledujte FB skupinu #Ryorkámošky nebo účty na Facebooku a Instagramu, kde najdete spoustu užitečných informací a návodů.

Reklama