Po létě je proto naše pleť nejen opálená, ale také značně dehydrovaná, ztrácí svoji pružnost a má sklon k tvorbě vrásek nebo pigmentových skvrn. Jak pleť po létě opět dostat do formy a připravit ji na sychravé podzimní počasí?

Pece-o-plet-na-konci-leta-1.jpg

Vyčistěte a rozjasněte pleť

Po dovolené je naše pleť zanesená různými nečistotami, mořskou solí, potem a kožním mazem. Zařaďte proto do vaší péče o pleť kvalitní peeling, který hloubkově vyčistí rozšířené póry, zjemní a rozjasní pleť a také zajistí lepší vstřebávání výživných látek z krémů. Kromě klasického peelingu existují na trhu i chemické peelingy, které dokážou zesvětlit tmavá místa pleti a sjednotit tak její barevný tón.

Pro zmírnění tmavých pigmentových skvrn, které se po létě objevují více než kdy jindy, můžete vyzkoušet také speciální péči White Objective od značky Bioderma, která se aplikuje lokálně přímo na pigmentové skvrny, viditelně je zesvětlí a zamezí jejich opětovnému návratu. 

Hydratace není nikdy dost

Po létě má naše pleť sklon k vysušování a k tvorbě vrásek. Důležité proto je poskytnout pleti opravdu dostatečnou vláhu, a to v podobě kvalitního hydratačního krému. S přicházejícím podzimem by měl být navíc váš denní krém více hutnější a mastnější oproti lehkým hydratačním krémům a fluidům, které se doporučují pro letní období. Jedině tak totiž zamezíte nepříjemnému pocitu pnutí, začervenání a tvorbě červených žilek, které mají tendenci tvořit se s nástupem sychravého počasí a náhlých přechodů z tepla do zimy.

Alespoň jednou týdně dopřejte pleti intenzivní hydratační bombu v podobě pleťové masky. Skvělým tipem je např. hydratační a vyživující pleťová maska Avon Planet Spa Heavenly Hydration s výtažky z olivových lístků, kterou stačí nechat 20 minut působit a poté opláchnout vodou. Pro zachování pružné a zdravě vypadající pleti dbejte také na dostatečný příjem tekutin.

Pece-o-plet-na-konci-leta-2.jpg

Nezapomeňte ani na pokožku celého těla

Kromě péče o pleť obličeje je také důležité zaměřit se na pokožku celého vašeho těla, která je po létě zatížená nánosy opalovacích krémů a nadměrně vysušená nejen ze slunce, ale také z častého koupání v bazénu. Použijte nejprve tělový peeling, který se od toho na obličej liší většími abrazivními částicemi a také je o něco hrubší. Hydrataci a výživu dodejte pokožce třeba pomocí koupelové lázně, do které přidejte kokosový nebo mandlový olej. Pokožku celého těla pravidelně každý den natírejte kvalitním hydratačním mlékem a vyzkoušet můžete také zvláčňující bambucké máslo.

Reklama