shutterstock-376567441.jpg

Foto: Shutterstock

Nečekejte na první vrásky, s péčí začněte včas!
„Pokožka v okolí očí je především asi 10x tenčí než na jiných místech těla. Její „tloušťka“ je pouhých 0,1 mm, proto se na ní rychle tvoří vrásky. Také podkoží je zde velmi řídké, snadno nasává vodu, a má tedy sklony k otokům. Některé ženy začínají s péčí o pokožku okolo očí až ve chvíli, kdy objeví první mimické vrásky, tedy ve věku kolem 30 let. To už je ale pozdě. První známky stárnutí se totiž na naší kůži projevují přibližně od 25 let, kdy klesá počet kolagenových a elastinových vláken, pleť ztrácí pružnost a začínají se na ní tvořit vrásky. Proto doporučuji dívkám začít s péčí o oční okolí mnohem dříve, nejlépe v době, kdy se začínají líčit,“ radí Denisa Jasinská z české kosmetické společnosti Essenté.
 
Podmínkou krásné a zdravé pleti je pečlivé odličování
Během noci probíhají v pokožce důležité regenerační procesy, jejichž zásluhou vypadáme ráno svěže a odpočatě. „Pokud pleť večer důkladně neodlíčíme a nevyčistíme, nemůžou tyto přirozené ozdravné pochody proběhnout, naopak nečistoty dostanou šanci proniknout do hlubších vrstev kůže, kde mohou způsobit velké škody (záněty, akné…). Zároveň platí, že pouze perfektně odlíčená a vyčištěná pleť může dobře vstřebávat účinné látky, které jí dodáváme prostřednictvím kosmetických přípravků,“ upozorňuje kosmetička Nikol Bárová.

dsa.jpg

Intenzivní zpevňující booster Essenté (essente.cz, 890 Kč) / Hydratační krém na oční okolí (Sephora, 390 Kč) /
Očné krém La Chèvre (kosmetikacapri.cz, 288 Kč)

Kvalitní oční krém nic nenahradí
„Překvapuje mě, jak často se ještě setkávám u žen s názorem, že oční krémy jsou zbytečné a pro péči o oční okolí stačí kvalitní denní krém. To je ale velký omyl. Přípravky určené k péči o pleť nejsou vhodné na citlivou pokožku kolem očí. Navíc jsou často zaměřené podle typu pleti (suchá, mastná, aknózní atd.), a obsahují různé látky, které mohou oční okolí dráždit. Oproti tomu oční krémy mají speciální složení, které je velmi citlivé k očím a zároveň obsahuje účinné látky, jež dokážou bojovat s vráskami, podporují hydrataci i mikrocirkulaci. Proto také bývají dražší než běžné krémy na obličej. A protože se nanášejí ve velmi malém množství, prodávají se většinou v menším 30ml balení. My jsme se ale rozhodli vyjít ženám vstříc a nabízíme kvalitní oční krém v 50ml balení,“ říká Denisa Jasinská.

Kruhy pod očima mají řešení
Oblast pod spodními víčky je protkaná množstvím tenkých vlásečnic. Pokud je nedostatečně hydratovaná a málo zásobovaná kyslíkem, proudí tudy krev pomaleji a má tmavší barvu. To se následně projeví tzv. kruhy pod očima, tedy stíny na kůži, které mohou být i do modra, do fialova, do hněda, ale na kráse nám rozhodně nepřidají. A jak těmto nepříjemným projevům předcházet? „Nejlepší obranou proti kruhům pod očima je zdravější životní styl – hodně spánku, procházek na čerstvém vzduchu, dostatečný pitný režim. Důležitá je také strava s vyváženým množstvím vitamínů a minerálů. Právě lidé s nedostatkem vitamínu C, železa nebo zinku patří často mezi ty, které trápí kruhy pod očima. Tabu by mělo být i kouření a pití alkoholu, které bývají příčinou nedostatku kyslíku v krvi. A co se týče vhodných kosmetických přípravků? Vybírejte takové, které dovedou zrychlit mikrocirkulační oběh krve pod očima, a pravidelně dopřejte očnímu okolí jemnou masáž,“ doporučuje kosmetička Nikol Bárová.

Správné nanášení očního krému:

  • Malou dávku z pumpičky stříkněte na hřbet levé ruky.
  • Odtud si odebírejte potřebné množství, které lehce vklepejte do pokožky kolem očí.
  • Přípravek nanášejte bříšky prstů, nejlépe prsteníčkem, který má jemnější motoriku a nevyvíjí takový tlak jako třeba ukazováček.
  • Pokud vám zbyde trochu přípravku na ruce, naneste zbytek nad horní ret, kde je také velmi jemná pokožka, která si zaslouží citlivou péči.

dss-1-.jpg

Oční sérum s vitamínem C (Kiehl’s, 1 170 Kč) / Balzám na oční okolí Botanical (whiteorchid.cz, 750 Kč) /
Oční krém s revitalizačním účinkem Sisley Paris (sisley-paris.com, 3?115 Kč)

Reklama