Dětská pokožka má své specifické vlastnosti a je mnohem jemnější a citlivější než pokožka dospělých. Bariérová funkce kůže ještě není zcela vyvinuta a kožní ochranný film se tvoří v nedostatečném množství. Aby pokožka zůstala zdravá a mohla se správně vyvíjet, je třeba jí věnovat důkladnou péči za pomoci té nejkvalitnější kosmetiky.
5ed4cda9c3584obrazek.png

Česká značka Manufaktura představila nedávno novou dětskou kosmetiku Baby Friendly s výjimečně jemným složením pro extra šetrnou péči od hlavy až k patě. Mimořádně jemné receptury bez obsahu sulfátů, parabenů, ropných olejů a alergenních parfémů jsou obohaceny o poctivé rostlinné oleje a účinný ovesný výtažek s obsahem cenného beta-glukanu. Dětská kosmetika je dermatologicky testována a je vhodná i pro novorozence a děti s obzvláště citlivou pokožkou.

Jak z rozmanitého výběru dětské kosmetiky vybrat ty správné produkty? Jaké přípravky používat a čemu se vyvarovat? Na toto a mnohem více nám odpoví vedoucí vývoje Manufaktura Ing. Eva Horčíková.

Jaké základní podmínky by měla dětská kosmetika splňovat? Na co si dát pozor?

Přípravky pro děti by měly obsahovat ingredience s historií bezpečného a dlouhodobého používání, neměly by obsahovat parfemové kompozice nebo přírodní éterické oleje s alergeny, dále sulfáty, nevhodné konzervanty (např. IPBC)  a další agresivní látky. Výrobky pro děti do 3 let věku nesmí obsahovat terpeny, jako je kafr, eukalyptol a menthol, které jsou neurotoxické a navíc rychle penetrují dětskou kůži. Obecně by měli spotřebitelé používat dětskou kosmetiku s rozmyslem a střídmě.

Co se může stát, použijeme-li nevhodnou a nekvalitní kosmetiku pro děti?

Může dojít k podráždění a alergiím podstatně častěji než při použití hypoalergenní dětské kosmetiky, která byla dermatologicky testována (jako naše).5ed4cd54f3039obrazek.png
Jak se dětská kosmetika testuje?

Všechny výrobky naší dětské řady jsou dermatologicky testovány na dobrovolnících i s velmi citlivou pokožkou.  Na základě dermatologických testů provedených Státním zdravotním ústavem v Praze bylo konstatováno, že naše výrobky nemají potenciál dráždivosti a je možné je používat i pro novorozence.

Čím je dětská kosmetika Manufaktura výjimečná?

Nejen pečující krém a tělový olej, ale i mycí přípravky obsahují mandlový a hlavně ovesný olej. Ovesný olej je bohatý na omega 3 a omega 6 mastné kyseliny, ceramidy a fosfolipidy, které jsou identické s látkami obsaženými v ochranném kožním filmu, takže je schopný chybějící kožní film u dětské pokožky doplnit.  

Obsahuje dětská řada nějaká barviva?

Výrobky z naší dětské řady neobsahují žádná barviva.
5ed4cdbb3f9f3obrazek.png
Je dětská kosmetika přírodní?

Pro určení, jestli je kosmetika přírodní či nikoliv, neexistují jednoznačná pravidla. Naše kosmetika pro děti obsahuje maximum látek přírodního původu (v rozmezí 96 - 99,5 %), téměř 100% přírodní je Pečující olej, který neobsahuje ani konzervační látky, takže je vhodný i na opruzeniny.

Obsahuje dětská kosmetika živočišné produkty?

Naše dětské přípravky neobsahují žádné ingredience živočišného původu a jsou tedy vhodné i pro vegany.

Staňte se strážcem pokožky Vašeho děťátka a věnujte velkou pozornost výběru kosmetiky. Jedině správnou a ohleduplnou péči mu zajistíte její správný a zdravý vývoj.

Více informací najdete na Manufaktura.cz
5ed4cd4551a53obrazek.png

Reklama