Akné, odborně nazývané acne vulgaris, je jedním z nejrozšířenějších onemocnění kůže. V období puberty obtěžuje více než 85 % mladistvých, potíže s ním ale mívají i dospělí. Pro ty, kteří jím trpí, je akné velmi nepříjemným dermatologickým problémem, který díky svým viditelným projevům nepříjemně ovlivňuje i naši psychiku. Poradíme vám, jak s ním účinně bojovat!

 „Akné se typicky projevuje formou zánětlivých pupínků, uzlin nebo puchýřků, které jsou způsobeny ucpáním vývodu mazových žláz a jejich následným zánětem. Celkový stav akné často také zhoršuje přítomnost roztočů, kvasinek a bakterií. V tkáni pokožky pak vznikají hluboké a rozsáhlé záněty, které se jen obtížně a dlouho hojí,“ radí Denisa Jasinská z portálu o kosmetických trendech Inspirace.essente.cz.

„Kosmetické přípravky zaměřené na problematickou a aknózní pleť by měly ničit zánětlivé procesy v kůži již v samotném zárodku a také regulovat tvorbu kožního mazu. Stejně tak by ale měly podpořit i nezbytné regenerační procesy v kůži. My jsme po dlouholetém zkoumání vsadili na ideální kombinaci vyváženého poměru peptidů, AHA, BHA kyselin a dalších aktivních látek. Nejde totiž jen o rychlé viditelné výsledky, ale také o nezbytný dlouhodobý efekt,“ vysvětluje odbornice.

5 osvědčených bojovníků proti akné

1. Čištění je základ

Začněte použitím čisticího gelu, který snižuje tvorbu kožního mazu, podporuje přirozené obranné mechanismy pokožky a chrání před dehydratací. Ten od Essenté obsahuje vyšší množství AHA kyselin (3 %), kyselinu mandlovou, která odstraňuje odumřelé buňky, pomáhá uvolnit ucpané póry a předchází tvorbě zánětů, Seboclear DB zase efektivně odstraňuje existující nečistoty. Essenté čisticí gel s AHA kyselinami 3% koupíte na www.essente.cz v balení 100 ml 242 Kč, 200 ml za 363 Kč.

emulze mycí Essenté

2. Uklidněte sebe i pleť

Běžné denní krémy nejsou na aknózní a problematickou pleť vhodné, potřebuje totiž speciální dlouhodobou péči, aby na ni mohly působit potřebné aktivní látky. Essenté  zklidňující krém obsahuje Bodyfensine peptide, Defensil-Plus, Dermosoft decalact, mandlový olej, skvalen a vitamín E. Je lehký, rychle se vstřebává a problematické oblasti ihned zklidňuje. Reguluje nadměrnou tvorbu kožního mazu a zmatňuje pleť. Intenzivně hydratuje vysušenou pleť, pomáhá s obnovou běžných funkcí pokožky a viditelně tak zlepšuje strukturu pleti. Navíc jej velmi dobře snáší i atopická pokožka. Koupíte ho na www.essente.cz v balení 50 ml za 489 Kč. 

3. Maskujte chytře a zdravě

Ano, nedokonalosti pleti chceme maskovat, ale i to se musí dělat chytřeji, než na pleť nanášet množství jakéhokoliv make upu, který vám přijde pod ruku. „Vyzkoušejte tónovací denní krémy, které regulují tvorbu kožního mazu během celého dne, hloubkově hydratují a zklidňují pokožku. Měly by být lehké, nemastné, sjednocovat pleť a krýt její drobné nedokonalosti – speciální tónovací pigmenty se totiž perfektně přizpůsobí odstínu pleti. Samozřejmostí už je, že chrání před UV zářením,” upřesňuje Denisa Jasinská.

Denisa Jasinská

Vyzkoušet můžete například Essenté BB Cream Beige nebo BB Cream Gold, které obsahují D-panthenol, hydractin, Seboclear DB, Telangyn peptid a ureu. Oba koupíte na www.essete.cz v balení 50 ml za 489 Kč 

4. Rychlá první pomoc

Někdy se stane, že potřebujete rychlého pomocníka, který zničí příčinu vašeho trápení co nejrychleji. Řešením může být například Essenté aktivní booster při akné, který stimuluje buněčnou aktivitu a zánětlivé procesy ničí již v zárodku. Je vhodný k lokální aplikaci na místa postižená akné či podobnými zánětlivými projevy. Problematické oblasti ihned zklidní, pomůže s obnovou běžných funkcí kůže, zreguluje tvorbu kožního mazu a podpoří regeneraci pleti. Velmi dobře se vstřebává a nezanechává na pokožce mastný film. Koupíte ho na www.essente.cz v balení 50 ml za 735 Kč.

booster Essenté

5. Příjemná prevence

„Proti zánětlivým procesům v kůži je však dobré bojovat pravidelně a zaměřit se na prevenci. Tou může být například použití aktivních, vysoce koncentrovaných masek určených pro problematickou a k akné náchylnou pleť,“ doporučuje Denisa Jasinská.

Vyzkoušet můžete například Essenté aktivní masku při akné, která obsahuje vyvážený komplex účinných látek Bodyfensine peptid, D-panthenol, Seboclear DB a ureu. Účinně a rychle bojuje proti mikrobiálnímu růstu, stahuje póry, redukuje tvorbu kožního mazu a má bohatou konzistenci, takže rychle zklidňuje podrážděnou pokožku. Navíc obnovuje ochrannou kožní bariéru a posiluje přirozený imunitní systém pokožky. Koupíte ji na www.essente.cz v balení 50 ml za 441 Kč.

logo Essenté

Reklama