Cupcaky jsou roztomilé minidortíčky, které jsou stále více oblíbené. Podělte se s námi o vaše zkušenosti s pečením těchto sladkých i slaných jednohubek. Několik příspěvků odměníme.

Cupcaky jsou roztomilé minidortíčky, které jsou stále více oblíbené. Cupcaky nesou svůj název podle malých pohárků zhruba o velikosti čajového hrnečku, ve kterých jsou jednotlivé dortíčky pečeny. Každá dortová „jednohubka“ se skládá ze dvou částí. Tou první je korpus, který je upečen ze základních surovin ve formě na muffiny. Druhou částí je krém či případně jiná ozdoba. Tyto roztomilé dortíky tak okouzlí nejen svou chutí, ale také vzhledem. Obě dvě části mohou mít různé příchutě, vůně i barvy. Čokoláda a vanilka jsou nejoblíbenějšími klasikami. Fantazii se však meze nekladou, můžete si upéct takový cupcake, na jaký máte zrovna chuť. Vyzkoušet můžete i méně netradiční příchutě, velmi dobré jsou i ve slané variantě.  

cupcake Hera

Pokud máte rádi kreativní věci, pak některé cupcaky jsou hotová umělecká díla. Zdobí se krémem, potahují se marcipánem, posypávají se dekoracemi a tvoří se na ně nejrůznější obrazce. Také, pro dokonalost vzhledu můžete cupcak posadit to barevného košíčku, který může mít různé vzorky. Prostě fantazii se meze nekladou…

Pokud patří také mezi vaše oblíbené, budeme rádi, když se zapojíte do diskuse a napíšete nám své postřehy. Jestliže je nepečete a nemáte je rádi, do diskuse nepřispívejte.

  • Jaké jste již vyzkoušeli, jaké máte rádi?
  • S čím jste bojovali a jaké máte vyzkoušené fígle?
  • Jsou pro vás cupcaky vhodným dárkem pro někoho, koho chcete potěšit?
  • Zkoušeli jste i slané varianty? Jaké?
  • Zapojujete do přípravy i děti? Jsou také jejich oblíbenými?
Pokud patří také mezi vaše oblíbené, budeme rádi, když se zapojíte do diskuse a napíšete nám své postřehy. Jestliže je nepečete a nemáte je rádi, do diskuse nepřispívejte. Chceme, aby zde našli inspiraci ti, kteří je mají rádi a zajímají je další tipy. Děkujeme za pochopení.

Zajímavé recepty na sladké i slané cupcaky najdete na stránkách http://www.pecenijeradost.cz/

Za vaše příspěvky vás odměníme. Máme pro vás několik skvělých novinek – knížek, které vás potěší.

Zapojte se do diskuse, jak pečete cucpake. Příspěvky vkládejte pod tento článek. 3 z Vás odměníme krásným balíčkem knih! Těšit se můžete na tyto knihy:

Domácí nápoje s alkoholem i bez něj, Originální jedlé dárky - Sladké a pikantní ve venkovském stylu.

knihakniha1

Diskutovat můžete jak v diskusi na www.zena-in.cz, tak i ve stejném článku na ZDE

Diskuze probíhá i na blogu Bohynekuchyne.

Reklama