Parní čistit  Kärcher SC 2 Deluxe EasyFix je malý pomocník, který umí přímo zázraky. Nastěhovala jsem se do nového bytu, kde po bývalých majitelích zbylo „drobné“ překvapení v podobě nečistot. Ty nejhorší nešly vůbec ničím dolů. Zkoušela jsem nejrůznější chemické prostředky, ale také nůž. Potom jsem dostala možnost otestovat Kärcher.

Manipulace s ním je strašně jednoduchá. Obvykle se bojím, že s obdobnými přístroji nebudu umět zacházet, ale čistič nepotřebuje nic jiného, než vodu. Stačí odšroubovat víko a do nádržky nalít maximálně litr vody, který vám bude stačit na opravdu velký úklid. Potom už jen čistič zapojíme do elektriky a můžeme začít!

Výsledek čištění trouby, na kterou zřejmě nikdo deset let nesáhl.

Mezi hlavní výhody Kärcher SC 2 Deluxe EasyFix patří:

  • Je malý, lehký a na kolečkách, takže je s ním snadná manipulace
  • Ušetříme přírodu i peníze. Nemusíme vůbec používat chemické prostředky
  • Je skladný. Hadici i kabel motáme kolem přístroje, násady uchováváme v přiložené síťce
  • Odstraní opravdu i ty největší nečistoty

Čistič má tři nástavce. Ten, který jsem využila nejvíce, je střední velikosti s kartáčkem. Lze na něj použít mop, který je vhodný například na čištění skel u sprchového koutu. Na větší špínu doporučuji kartáč, kterým jsem zhruba 10 minut jezdila po šuplíku pod troubou, kam původní majitelé nechávali stékat mastnostu z připravovaného jídla. Nečistoty se zcela rozpusily a já jsem je následně pouze setřela suchým hadříkem. Výsledek je neuvěřitelný!

Samozřejmě mi trochu nečistot z hadříku ukáplo na jinak poměrně čistou podlahu. Ty ještě rozšlapal kamarádky pes, kterého jsem zrovna hlídala, takže jsem alespoň mohla vyzkoušet druhou násadu. K té jsem nasadila dvě do sebe pasující trubky. Na plochou násadu vhodou na podlahy, jsem připla mop se suchými zipy. Efekt je mnohem větší, než po vytírání běžným mopem a podlaha se, jak je vidět, krásně leskla.


Parní čistič je lehoučký, takže pokud potřebujete vyčistit nějaké nečistoty, které jsou hodně vysoko, uzvedenete ho jako nic. Není to ale vůbec pořeba, protože hadice i kabel jsou opravdu dostatečně dlouhé.


Co jsme testovali?

Parní čistič Kärcher SC 2 Deluxe EasyFix je nyní menší a s nižší váhou o 200 g. Doba ohřevu je pouhých 6,5 minuty a na jednu plnou nádržku uklidíte cca 75 m2. Na první pohled se od svého předchůdce liší designem. Nové provedení je moderní a elegantní, výrazným prvkem je praktická rukojeť, díky které se přístroj snadno přenáší. Funkce LED na rukojeti zobrazuje provozní režim, takže snadno poznáte, kdy je s přístrojem možné pracovat a kdy ne. Červené světlo znamená, že se voda ohřívá; zelené, že je parní čistič připraven k použití. Nový design umožňuje estetické ukládání kabelu i příslušenství, které je v základní výbavě. To lze uložit buď do velkého vaku, nebo na dva držáky přímo na stroji. Ve standardní výbavě najdete vše, co potřebujete k úklidu podlah, skleněných ploch, umyvadla, armatury, digestoře, varné desky i obkladových dlaždic. Více na Parní čistič SC 2 Deluxe EasyFix.

Mop jsem po úklidu jednoduše sundala a dala prát do pračky. Po vyprání zase zářil čistotou a byl připravený na další kolo.

Více na Parní čistič SC 2 Deluxe EasyFix.

Reklama