63fca2787956fobrazek.png

Čistotu a vůni chce nejen hospodyňka cítit vždy, když otevře skříň, šatnu, komodu či prádelník. Provoněné oblečení, ložní prádlo či záclony jsou vždy dobrou vizitkou před návštěvou, ale hlavně tak nějak příjemně dobíjí dobrou náladou a pocitem zadostiučinění. Zkrátka zachumlat se do voňavých peřin nebo náruče drahé polovičky z čerstvě vytaženým tričkem ze skříně na sobě. To má zkrátka něco do sebe.

Někdy ovšem doma můžete mít i jen o píď vyšší vlhkost a účinek čerstvě vypraného prádla se rychle ztrácí. Těžší ovzduší ucítíte i v předsíni, kde se mnohdy schovávají v botnících a šatnících tenisky, pohorky, bundy nebo kabáty, které zcela neuschly. Předsíň je prvním místem, kam vejdete vy nebo návštěva. A proto je důležité, aby první dojem z bytu či domu byl již při vstupu příjemný.

Skříňky s utěrkami, ručníky a osuškami zase většinou bývají v kuchyni a koupelně. Veškerá vlhkost z těchto místností si lebedí právě v savých materiálech. S vlhkostí do sebe mohou nasát i nějaké pachy nebo se dokonce zapařit. Možná se vám to již párkrát stalo, třeba během zimy a bylo vám záhadou, proč. V zimě totiž méně častěji větráme, ale starší domy v sobě drží těžký vzduch bohužel i v letních měsících. A co si budeme povídat, příjemnější je, když je po otevření dvířek vše měkké, hebké a voňavé. A zejména v koupelně svěží prostředí ovlivňují i další faktory jako je pračka, koupání nebo závěs. V kuchyni je to samozřejmě vaření.

63fca285a221aobrazek.png

To samé vlastně platí i pro vozidla. Ať už máte nového miláčka nebo parťáka, který vás před deseti lety ani dnes nikdy nenechal takzvaně „ve štychu“, chcete jej udržet čistého a co nejdéle funkčního. Někdy ale nestačí jej vysát a pořádně vyvětrat, navíc během zimy a deštivých dní se vám to povede těžko a nepříjemná vlhkost nechá ztěžknout ovzduší v novějších i starších autech. Během deštivých dní a zimních měsíců se s utíráním oken zevnitř setkáváte mnohonásobně častěji, než když během léta do automobilu praží 40 °C celý den. Vlhkost se drží v koberečcích, do kterých se utírají mokré boty, a poté stoupá i do sedaček, a dokonce i do autosedaček nebo kufru.

Naštěstí není potřeba se uchylovat k radikálním krokům. Stačí, když si pořídíte absorpční sáčky, které si vlhkostí v menších prostorech, jako jsou právě šatny, skříně i botníky poradí. A některé je dokonce i v jednom kroku osvěží i příjemnou vůní. Což se právě například u botníků ale i ručníků celkem hodit.

63fca2abcaf5eblobid0.png

Ceresit stop vlhkosti ABSORBČNÍ SÁČKY pohlcují díky funkci 2v1 přebytečnou vlhkost a zároveň uvolňují příjemnou vůni v menších prostorách do 2 m2.  Hydroskopické kuličky se postupně mění na gel. Až se promění všechny, poznáte, že sáček naplnil svou kapacitu a můžete jej vyměnit. Zpravidla to bývá do 6 týdnů. Hodí se nejen do skříní a komod, ale můžete je použít i do pračky po každém vyprání, do koše na prádlo, sportovních tašek i mezi ručníky.

63fca2bc60228obrazek.png

Zábavné na těchto šikovných pomocnících je i to, že si můžete vybrat ze tří vůní. Takže jednou vaše šatna může vonět po levanduli, podruhé po ovoci, a poté můžete vyzkoušet ještě vůni vanilkovou.

Nadměrnou vlhkost v autě můžete vyřešit úplně stejně, jen sáhněte po Ceresit stop vlhkosti absorpčních sáčcích do auta. Jsou naopak bez vůně, takže vlastně skoro ani nepoznáte, že je máte. Jen se zbavíte vlhkosti, sražené vody na sklech a nepříjemně těžkého ovzduší. Nepokládejte sáček na dřevěné a kovové komponenty interiéru vašeho auta. Spíše doporučujeme umístit jej na autokoberec pod sedadly, do kufru, do přídavné schránky nebo do jiných bočních přihrádek.

63fca2d958d72obrazek.png

V každém balení jsou vždy dva sáčky izolované plastovým obalem, aby začaly pohlcovat až ve chvíli, kdy si to sami přejete. Sáčky vždy vyndávejte opatrně, abyste je neroztrhly. A pokládejte je vždy modrou stranou dolu, aby pohlcovaly správně a efektivně.  Pracují okamžitě, takže brzy pocítíte změnu.

Jak používat absorpční sáčky? Podívejte se na video:

Udržet domov svěží může být opravdu hračka.

Pro více informací mrkněte na www.stop-vlhkosti.cz.