Maminka mi vyprávěla své hrůzné zážitky s oslavami výročí svatby s mým tatínkem.
Tatínek byl totiž poučen, a tak zcela vynervován  z faktu, že na tento den nesmí v žádném případě zapomenout. Podnikal tak různé akce a kupoval nesmyslné a drahé dary.
Nejlepším jeho tahem v této hře byla koupě koženého, avšak zeleného kabátu a kozaček stejného tónu. Střih byl moderní, velikost jako zázrakem také sedla, ale co čert nechtěl, mojí mamince zelená barva vůbec nešla k pleti, a proto ji od mládí nesnášela. To můj táta ale nepostřehl. A tak byl kabát vyvětrán jen jednou a maminka ten večer musela použít velké  množství líčidel.    
Říkala jsem si, že se podobných akcí vyvaruji.

Před naším prvním výročím přišel můj, taktéž vystreslý, manžel s otázkou, jaký veledar by mi udělal radost.
"Žádný," odpověděla jsem a posadila si manžela před sebe. Vysvětlila jsem mu, že si nepřeji k výročí žádné dárky, ale že bych si přála, abychom tento večer strávili jen my dva a zašli si spolu na dobrou večeři. Po spadnutí kamene ze srdce se manželova tvář rozjasnila a nadšeně souhlasil. Jako jediná povinnost ohledně tohoto dne mu zbylo nezapomenout.

Dnes totiž volal a hrozně se mi omlouval, že na to zapomněl a že neví, jak se mu to mohlo stát, a že mu to je líto. (Kdo jim  zakódoval do mozků, že má oslava výročí pro nás tak ohromný význam, je mi záhadou.)
Uklidnila jsem ho slovy, že si spletl datum  a naše výročí je sice v těchto dnech, ale o měsíc později. Zhluboka odfoukl a já už jen slyšela smích jeho kolegů...

Byli jsme už v mexické restauraci, v řecké a tento rok se chystáme do kubánské. Nebudeme hledět na peníze, dáme si totiž opravdu to, na co máme chuť, a uděláme si v klidu a bez stresu  hezký večer. Vždyť, kdy jindy si jen spolu takto vyrazíme.
A nakonec pořád nás to vyjde levněji, než kdybychom si kupovali zbytečné dary.

Víte, že si na každé naše výročí dobře pamatuji? Moje maminka možná také, ale mé vzpomínky jsou hezčí. Nemusela jsem se totiž nikdy soukat do zeleného kabátu nebo něčeho podobného...

 

Víte, že se každé výročí svatby nějak nazývá? 
http://www.voyager.cz/homepage/vyrocisvatby.htm    

A víte, jak dlouho je spolu pravděpodobně nejdéle žijící manželský pár?http://www.novinky.cz/01/60/88.html   

             
Reklama