Ne nadarmo se Velikonocům říká svátky jara. Je to první velký jarní svátek, který s sebou přináší radost a veselí. Nabídka v obchodech při této příležitosti každý rok přichází s mnoha výrobky, které odrážejí aktuální trendy.

 

Nejoblíbenějšími velikonočními motivy jsou samozřejmě vajíčka. Vedle nich jsou velmi populární rovněž ostatní motivy jako například zajíčci, kuřátka a slepičky. K těmto již obvyklým motivům letos přibudou také motivy barevných berušek, motýlů a včeliček všech barev a velikostí. Všechny tyto motivy můžete najít v rozličném zpracování – jako zápichy do květináčů, ve formě dřevěných a keramických figurek, závěsných dekorací, fólií na okna, ale také jako netypické svíčky nebo jako motiv velikonočních ubrousků a ubrusů.

 

Novinkou letošního jara jsou tvarovatelné zaječí uši a vajíčka posetá beruškami. Velmi zajímavé jsou figurky vajíček posazené na vysokých nohách – ty ocení zejména mladé rodiny vyznávající jednoduchý a střídmý bytový design. Letošní novinkou jsou barevné filcové taštičky s motivy rozkvetlých květin – ty uvítají s otevřenou náručí vaše malé ratolesti, aby v nich pyšně odnesly svou velikonoční výslužku plnou vajíček a laskomin.

 

Nejtypičtější velikonoční výzdobou, bez které by to na Velikonoce nebylo ono, jsou samozřejmě vajíčka. Letošním hitem jsou vajíčka menších velikostí, která můžete zavěsit na větve keřů nebo naaranžovat do velkých sklenic. U vajíček vítězí přírodní zpracování – populární jsou vajíčka kropenatá, hnědá, ale také vajíčka pastelová. Na ústupu jsou metalické barvy, tolik populární v loňském roce, stejně tak jako tradiční modro-bílé kraslice, které se držely na špici několik let. Vajíčka lze použít látková, dřevěná, keramická nebo přírodní v rozmanitém designu a povrchových úpravách.

 

Kde tyto hezké věci a doplňky koupíte? Náš tip: obchody Tesco! 

Reklama