Každý z nás měl nějakou odřeninu. Drobný úraz, který se přihodí díky nepozornosti, pádům, nárazu nebo nepříjemnému tření kůže. Odřenina narušuje pokožku a rozhodně není příjemná.V některých případech dá zabrat i dospělým, natož pak dětem. Určitě tyto „drobnosti“ s dětmi řešíte každé léto. Stačí vytáhnout kolo,odstrkávadla, brusle, jít si zakopat na hřiště nebo si zaskákat na či vyrazit na pěší výlet a nejedna odřenina je na světě. Také chodíme nalehko, kůže je tak mnohem více náchylná k  drobným  poraněním.

Nejenže samotné odření bolí, ale nepříjemné je i jeho ošetřování. Je dobré ránu prohlédnout, zda je čistá. Pokud se do rány dostalo více nečistoty, což se v přírodě snadno stane, je třeba ji šetrně omýt  vodou, případně ještě mechanicky vyčistit kartáčkem. Po takovém ošetření je vhodné ránu dezinfikovat a přelepit. K dezinfekci používáme ideálně přípravky, které děti nepálí při aplikaci a pokožce umožňují rychlejší zahojení. Sledujeme průběh hojení a při náznaku komplikací - zarudnutí, otok, hnisání - navštívíme pediatra nebo chirurga.

Jak postupovat při drobných poranění, kdy je jen sedřená pokožka a z rány teče trochu krve? 
Odřeninu omyjeme tekoucí vodou, vysušíme sterilním obvazem / nepoužíváme vatu ani vatové tampony/ a ideálně vydezinfikujeme přípravkem, který dítě nestresuje a ráně pomáhá k rychlému zhojení. Po aplikaci přípravku lze ránu zalepit – ideálně prodyšnouí náplastí.

Je vhodné vymývat rány tekoucí vodou? 
Jako samotná dezinfekce je toto nedostačující. Jako krok k očistě povrchové menší , ne příliš krvácejícíc rány , je tento postup vhodný. Vodu volíme studenější nebo teploty tělaa proud takový, aby zraněného  nebolel.

Naším tipem pro ošetření odřenin a drobných ran je Bepanthen® Plus

Bepanthen® Plus je vzhledem k jeho dezinfekčním a hojivým účinkům vhodné používat na ošetření drobných povrchových poranění, odřenin a škrábnutí s rizikem infekce. Tento léčivý přípravek, udržuje ránu hydratovanou, podporuje hojení a omezuje množení bakterií. Bepanthen Plus lze lehce nanášet i omývat, nemastí ani nelepí.

Bepanthen® Plus je k dostání v balení o velikosti 30 g.

Použití

Bepanthen® Plus se lehce nanáší, nemastí a nelepí. Lze jej použít na různé druhy povrchových poranění, u nichž hrozí nebezpečí infekce: například na drobné řezné rány a odřeniny, oděrky, záděry, trhliny a praskliny pokožky, drobná poranění pokožky  (např. po epilaci, depilaci či tetování), u proleženin a otlaků nebo u malých chirurgických výkonů.

 bepanthen

Léčivé látky

Bepanthen® Plus obsahuje dvě léčivé látky. Léčivá látka dexpanthenol se v buňkách kůže přeměňuje na kyselinu pantothenovou ze skupiny B vitaminů. Ta je nepostradatelná pro tvorbu a regeneraci kůže a zvyšuje pružnost a pevnost jizev. Chlorhexidin je látka s dezinfekčním účinkem, který znemožňuje pomnožování některých bakterií na povrchu ran. Tím brání vzniku a šíření infekce v ráně.

Bepanthen® Plus je k dostání v balení o velikosti 30 g a nově také 100g.

Více na www.bepathen.cz

Bepanthen Plus je léčivý přípravek k vnějšímu použití. Obsahuje léčivou látku dexpanthenolum a dezinfekční látku chlorhexidini dihydrochloridum.

Čtěte pečlivě příbalovou informaci. Bepanthen Plus je léčivý přípravek k vnějšímu použití.

L.CZ.MKT.CC.03.2017.0974

Inzerce:

bep

Reklama