1. EFEKTIVNÍ KONTRAST
 
Jídelna je jediná místnost, kde se pravidelně setkávají všichni členové rodiny, a také místo, kde můžete uspořádat slavnostnější večeře pro širší okruh známých. I když se strachujete, aby se tam vešel všechen nábytek, jednoduchým kouzlem tam přičarujte spoustu prostoru. Stačí si jen pořídit masivní dřevěný stůl spolu s „lehkými“, proutěnými židlemi.
 
2. DVOJITÝ OBRAZ
 
Obraz, který by sice mohl v obývacím pokoji působit dekorativně, ale zároveň by mohl naoko ubrat pár krychlových metrů, nahraďte radši obrovským zrcadlem. Místnost pak uvidíte dvakrát – tedy i dvakrát více prostoru. Chcete-li dosáhnout co nejestetičtějšího výsledku, vedle zrcadla nainstalujte dvě (z každé strany jednu) lampy.
 
3. ŠIKOVNÁ SKRÝŠ
 
V každém bytě je třeba nalézt nějaký koutek, kam je možné odkládat nepotřebné věci, které vám je líto vyhodit, ale které si zároveň „nezaslouží“ být vystaveny na odiv všech návštěv. A protože místa není nikdy nazbyt, je zbytečné ztratit pár metrů na jejich uložení. Raději si sežeňte nějaký pěkný ubrus na jídelní stůl – takový, aby sahal až na zem. Ano, správně – ony věci můžete schovat pod něj.
 
4. VYSTAVENÉ NÁDOBÍ
 
I když se to možná nezdá, veškeré hrnce, pánve a tak dále dokáží zaplnit nejednu větší skříň. Tu ale lze využít mnohem efektivněji, pokud nádobí přesunete jinam. Doporučuji vybrat si z nabídky všelijakých stojanů, připevněte je na kuchyňskou linku a všechny nezbytnosti na vaření sem pověste.
 
5. GRAFIKA
 
I při zařizování bytu platí některá pravidla pro oblékání. Snad každý ví, že ten, kdo by chtěl zakrýt nějaké to kilo, by se měl vyvarovat výrazných vzorů, protože rozšiřují. Ano, Z V Ě T Š U J Í. Tak proč této moudrosti nevyžít a nepořídit si například výrazný koberec?
 
6. DOKONALÉ VYBAVENÍ
 
Zaplnila-li jste si byt nábytkem ze dřeva (třeba i světlým), možná právě přemýšlíte, jak je možné, že máte pocit, že kamkoli se hnete, musíte do něčeho narazit. Co to způsobuje? Překvapivě právě ten materiál - dřevo. Raději si provždy zapamatujte, že jste-li na tom “prostorově“ nejhůř, kupte si nábytek z kovu, plexiskla či se zrcadlovým povrchem.  
 
Reklama