est.jpg

V dnešní době už není důvod se kvůli každé malé vadě na kráse trápit, zvláště když stačí pár minut a specialista vám může snadno pomoci. Které estetické procedury se nejvíce hodí pro různé věkové kategorie radí MUDr. Marianna Poljančuková z Kliniky GHC Praha.

30+
Ve věku 30 let ženy vyhledávají často procedury zaměřené nejenom na odstranění prvních příznaků stárnutí pleti, ale především na rozjasnění pokožky a zmenšení pórů. Mezi nejoblíbenější a nejvyhledávanější nechirurgické procedury patří v tomto případě například mezoterapie s multifunkčními séry, což jsou mikrovpichy do problémových oblastí. Mezoterapie rozjasní pokožku, zúží póry, léčí akné a post-akné nebo také redukuje nadměrnou tvorbu kožního mázu. Dalším oblíbeným zákrokem je potom chemický peeling, s pomocí kterého dochází k obnovení povrchové vrstvy pokožky, kosmetické rituály a masáže v oblasti obličeje, krku a dekoltu a také procedury, které jsou podmíněné aktuálními trendy a módou např. biologické armování obličeje (aplikace tuhého gelu kyseliny hyaluronové do oblasti lícních kostí, brady a podél dolní čelisti). Za klasických okolností je ovšem armování obličeje vhodné spíše pro klienty starší.

30.jpg
 
40+
Ve 40 letech začíná být velmi aktuální téma hlubších vrásek a změna elasticity pleti. Při správné péči můžete své pleti snadno ubrat několik let a vypadat skutečně mladší než vaše vrstevnice. Oblíbené jsou proto procedury typu omlazení pleti s pomocí frakčního CO2 laseru, injekce botulotoxinu, plazmaterapie obličeje krku a dekoltu, radiofrekvenční lifting, výplně vrásek s pomocí kyseliny hyaluronové, nechirurgický lifting obličeje s pomocí nití a také přístrojový SMAS-lifting obličeje, krku a dekoltu.

40.jpg 
50+
V 50 letech a více se dámy začínají odhodlávat k prvním chirurgickým zákrokům. Většinou se jedná o drobné plastické operace jako je například blefaroplastika horních a dolních víček. Často s poklesem kůže očních víček dochází také ke zhoršení zraku a odstranění přebytečné kůže pomůže snadno vizuálně rozzářit váš pohled, ale také uleví namáhaným očím. Co se týče anti-aging procedur, ve věku nad 50 let je velmi oblíbený klasický lifting, kdy dojde ke zvednutí povislé kůže obličeje chirurgickou cestou. Často se ovšem doporučuje tzv. „liquid lifting“ (tekutý lifting), což je kombinace nechirurgického liftingu s aplikací botulotoxinu a armováním obličeje s pomocí kyseliny hyaluronové.

50.jpg

Foto: Shutterstock & GHC Praha 

Reklama