Máte bílé stěny, které už utrpěly několik šrámů v podobě čar, jež způsobila tužka nebo rohy nábytku? Zdobí je bláto, které tu přistálo z oklepávajícího se psa? Máme pro vás pár tipů, jak se jich zbavit a své stěny opět vybělit.

stena

Bílé stěny jsou nuda, ale jsou univerzální, a proto je leckdo doma má. Tedy alespoň první týdny jsou bílé. Pak stačí málo a začnou se lecčím barvit. Máme pro vás pár tipů, jak nečistoty ze stěny zase odstranit.

Klasika – zkuste to gumou. Zapátrejte dětem v penále a najděte gumu. Rozumějte, tu gumu, kterou používají ve výtvarce, když se obrázek nepovede. A pusťte se do likvidace napáchaných škod. Ale pozor, pokud budete likvidovat příliš zapáleně, vytvoří se na zdi světlejší místa, která ve finále budou vypadat stejně nepěkně.

Exotika – vezměte na to chléb. Nechápete? Taky mi to nešlo do hlavy, a tak jsem to vyzkoušela. Na některé druhy špíny to vážně funguje. Vezměte klasický chléb, ulomte kousek vnitřního těsta a v ruce ho umačkejte do pevné kuličky. Tou pak stěny „gumujte“. Nadrobíte si, ale stěny budete mít čisté.

Opatrnost – kartáčkem na zuby. Velmi měkký kartáček vhodný pro majitele chrupu s paradontózou se nehodí jen na čistění zubů. Pokud máte malé děti, psa nebo máte bílou stěnu kolem botníku, zcela určitě na zdi budete mít pár skvrn od bahna. Můžete je odstranit právě tímhle kartáčkem.

Reklama