Nebezpečí číhá na každém rohu
Pokud si chcete být opravdu stoprocentně jistí, že jsou vaše děti v bezpečí a na internetu se pohybují pouze tam, kde by měly, pak rozhodně musíte začít s rodičovskou kontrolou. Společnost ESET s jedním takovým řešením přišla a nabízí plnohodnotný program, který dokáže všechno to, co potřebujeme. Zablokovat stránky, omezit používání aplikací nebo například ihned lokalizovat mobilní zařízení vašeho dítěte.

Děti na internetu poznávají svět, učí se nové věci a získávají zde spoustu informací. Ovšem existuje i obrovská hromada webových stránek, kde by neměly mít přístup, a právě s tímto nám dokáže pomoci rodičovská kontrola, díky níž můžeme jednoduše všechny nevhodné stránky zablokovat a za pomocí rodičovského zámku nastavit přístup podle vašich kritérií. Nejlepší volba je blokování nevhodných stránek podle věku.

632c28a03f90fobrazek.png
Zdroj obrázku: Vach cameraman / Shutterstock.com

Přibývající závislost na moderních technologiích
Dalším vážným problémem je doba, kterou naše děti na těchto moderních zařízeních tráví. Obzvláště chytré telefony jsou tím největším trnem v oku. Děti je mají od čím dál útlejšího věku a dokážou na nich strávit klidně několik hodin denně. Neustále připojení k internetu jsou doslova k telefonu přilepení a je velký problém je odtrhnout a s tím je potřeba co nejrychleji něco dělat!

Jedním z největších žroutů času jsou právě hry a aplikace, na který začínají být děti a mladiství zcela závislí. Ale ani to není problém pro rodičovskou kontrolu mobilu od firmy ESET. Jednoduše můžete nastavit denní časový limit pro dané aplikace, nebo je rovnou zakázat. Pokud by vám to bylo málo, tak máte možnost nastavit i časové rozmezí, kdy mohou aplikace nebo hry používat. Nakonec vždy dostanete statistiky daného dne a sami uvidíte, na čem vaše dítě tráví nejvíce času.

Rodičovská kontrola nebyla nikdy jednodušší a tato služba se dá navíc pořídit zcela zdarma. Jedinou podmínkou pro stažení a následnou instalaci je mít na zařízení operační systém Android. Pokud si tedy přejedete mít přehled nad tím, co vaše děti na mobilu nebo počítači dělají, pak je pro vás povinnost si ji pořídit. S ní totiž bude ochrana vašich nejmenších a bezpečnost s tím spojená zase o něco málo jednodušší.

Reklama