Pojďte dát hlavy dohromady a zamyslet se nad společenským odíváním dětí. Dá se přimhouřit oko a pustit školáka v nevhodném oblečení do divadla, nebo máme být důsledné a od útlého mládí vychovávat dobrým mravům?

Můj jedenáctiletý syn dnes jel se školou do divadla. Včera po  návratu ze školy mě trochu zděsil vzkazem od paní učitelky. „Bude horko, kluci si můžou oblíknout kraťasy a jednobarevné tričko.“ No pardon!!! Kraťasy do divadla?? Rozhořčeně jsem se svěřila na svém facebookovém profilu a většina reakcí byla skutečně taková, že do divadla by měl jít člověk oblečený trochu jinak než ven na hřiště.

Pro malé kluky asi není nutný oblek a kravata, ale i v teple se přece dají obléknout lehké plátěné kalhoty a slušná košile s krátkým rukávem. S malými slečnami je to asi jednodušší, šatičky a sandálky jsou v pohodě a mnohá parádnice si k nim ráda vezme kabelku.

Jak to vidíte vy? Nemyslíte, že bychom měli děti učit už odmala citu pro to, jak se v které situaci obléknout? Nebo že je fuk v čem do divadla jdou, hlavně že tam jsou?

ELLY

Milá ELLY, paní učitelka má asi pochopení pro pohodlí svých žáků, ale její znalosti společenské etikety hodně pokulhávají. Já bych dala klukovi dlouhé kalhoty, i když bude asi reptat, že ostatní mají kraťasy. Nedá se nic dělat, musíme vychovávat už od malička.

 

Reklama