Dětská body – stálice šatníku
Dětská body stále patří mezi rodiči k oblíbeným univerzálním kouskům, kterých každé miminko upotřebí ve výbavičce hned několik. Snadno se oblékají i svlékají, nejpraktičtější jsou pro tento účel určitě kousky se spodním zapínáním.

Jde o variabilní oblečení, které nosí jak dosud ležící miminka, tak i batolata, která už se začínají plazit. Výhoda je ta, že i v pohybu body drží, nijak se neshrnují a dětem netáhne na záda. Z tohoto důvodu je na místě obléknout bodýčko také pod tričko.

Pokud zatím tápete ve velikostech, vězte, že značení dětského oblečení je poměrně jednoduché. Číslo odpovídá výšce dítěte v centimetrech. Žádoucí je, aby bylo body trochu volnější, musí být dítku pohodlné a neomezovat jej příliš v pohybu.
obrazek.png

Dbáme na vhodnou velikost
Zejména u novorozeneckého oblečení nakupujte s opatrností ty úplně nejmenší velikosti. A to i přesto, že vás svou bezmeznou roztomilostí určitě budou lákat. Jsou určeny pro opravdu drobná miminka a existuje šance, že zrovna vaše dítko bude „pořízek“ a nejmenší velikost mu budou zkrátka malé i těsně po porodu.

Obecně od malých velikostí se vyplatí nehromadit doma zbytečně mnoho kusů. Malé děti rostou doslova skokově a odrostou vám zpravidla rychleji, než stihnou všechny ty úchvatně roztomilé oblečky vlastně odnosit. Podobně to platí i pro dětská bodýčka ve velkých velikostech. Dítě je možná všechny neunosí.

Vybíráme materiál
Při nákupu bychom se měli uchýlit výhradně k materiálům přírodním. Nejčastěji se setkáte s bavlnou, dětská body se také často vyrábějí ze lnu.

Bavlněné oblečení má na rozdíl od syntetických materiálů celou řadu výhod: Vyhovuje i citlivé pokožce, je příjemné na tělo, dobře saje pot a lze jej snadno vyprat. V případě, že chceme obléknout dítě do léta, volíme body s nižší gramáží. Jestliže naopak hledáme oblečení na zimu, mělo by mít námi zakoupené body vyšší gramáž. Do chladu pak i preferujeme bodýčka s dlouhým rukávem.

A co potisky?
Až dosud jsme se zaobírali hlavně praktickým hlediskem při nákupu. Estetickou stránku věci samotné děti nikterak neocení, nicméně většina maminek si pořizování výbavičky pro svého potomka mimořádně užívá a hledá takové oblečení, které se jim bude i líbit. Patříte k těm, které nechtějí přeslazené kojenecké oblečky s autíčky a medvídky?

Pořiďte svému potomkovi vtipné dětské body s potiskem. Zaručeně s ním pobavíte rodinné příslušníky i náhodné kolemjdoucí. Vybrat si můžete některý z připravených motivů nebo projevit svou kreativitu a navrhnout si vlastní. Veškeré potisky jsou vyrobeny vysoce odolnou technologií, aby přetrvaly v nezměněné kvalitě i vícenásobné praní, se kterým se u dětského oblečení počítá.

Reklama