n

Bílá je vedle černé jednou z nejoblíbenějších barev. Zatímco černá je spíš doménou zimy, k létu patří neodmyslitelně bílá. Nikdy nevyjde z módy, je nadčasová, takže pořídit si něco v bílé je ten nejlepší nápad. Její nošení má ale určité zákonitosti. Jaké, to se dozvíte v tomto článku.

Bílá k létu patří, o tom jistě žádná z vás nepochybuje. Je chladivá, čistá a velmi elegantní. Bílá barva sluší jak minimalistickým střihům, kdy nechává vyniknout kráse materiálu, tak něžné romantice, které ubírá na sentimentu.

Jediné, co bychom bílé mohly vytknout, je fakt, že se snadno špiní a přidává kila.

Pokud nad těmito „maličkostmi“ mávnete rukou, mám pro vás dobrou zprávu.

Letos se opět nosí bílá od hlavy k patám, takže si ji opravdu užijete. Ale ještě než propadnete jejímu kouzlu, doporučuji přečíst si pár rad, jak ji nosit, abyste nevypadala jako paní doktorka, která si odskočila koupit svačinu.

  • Vyhýbejte se hladkým velkoplošným oděvům. Když už si chcete pořídit kalhotový kostým, měl by být střihově zajímavý, aby nepřipomínal zmíněnou zdravotnickou uniformu. Zpestří ho třeba klopy z lesklého materiálu, vzor látky nebo třeba krásné knoflíky.
  • Kombinujte maty a lesky. Získáte tak dojem větší pestrosti, a přitom můžete opticky kouzlit. Partie, které chcete potlačit, volte matné a naopak. Lesk připoutá pozornost k tomu, čím se chcete pochlubit.
  • Využijte kontrastu transparentních a neprůhledných látek
  • Dobrou službu vám udělá různé řasení, vrapování a plisé, které zachytí stín a dodají látce strukturu.
  • Nebojte se krajek a síťovin a pohrajte si s vrstvením. Zvláště v létě, až budete opálená, vynikne vzor krajky na podkladu bronzové pokožky. Je to velmi sexy.

Podívejte se na pár zajímavých ukázek do fotogalerie. Vybrala jsem vám modely z kolekcí Mango a H&M  

Jak se vám líbí bílý trend?

Foto facebook značek Mango a H&M

Čtěte také:

Reklama