puntík

Puntíky patří k evergreenům mezi vzory. Působí žensky, elegantně a vesele. Máte-li alespoň trochu romantického ducha, určitě se vám líbí. Ale možná se trochu bojíte, abyste nepůsobila jako „diblík“. Poradíme vám, jak se toho vyvarovat.

dot

Puntíky se stále vrací do módy. Nebo z ní nikdy nevyšly? I když už asi nezažijí takovou slávu jako v minulosti, patří stále k oblíbeným a nestárnoucím vzorům. Puntíky na nás působí sympaticky. Snad proto, že vzbuzují samé příjemné asociace: Volánové šaty tanečnic flamenka, slunéčko sedmitečné, nebo kreslenou postavičkou Minnie.

dot

puntík

Puntíky jsou velmi líbivým vzorem, i když k němu máme občas výhrady. Může se nám zdát příliš infantilní, přeslazený, nebo naopak „babský“. Hodně záleží na střihu, barevnosti, velikosti vzoru a samozřejmě materiálu.

dot

  • Střih šatů, halenek a sukní. Puntík je sám o sobě velmi romantický, takže to nepotřebuje zvýrazňovat střihem ani oděvními detaily. Puntík nejlépe vynikne na jednoduchých až minimalisticky střižených šatech. Tvarově prosté by měly být i doplňky.
  • Barevnost. Není sporu o tom, že nejlépe mu to sluší v klasické černobílé, i když je k dostání v mnoha barevných kombinacích.
  • Velikost puntíku. V každém případě by měly „ladit“ s vaší postavou a proporcemi. Příliš velké puntíky působí teatrálně a přidávají na objemu. Velmi drobné a husté  se zdálky „slévají“ v šeď, vypadají usedle a staromódně. Ideální je „zlatá střední cesta“.
  • Materiál: Dejte si pozor na lesklé a syntetické materiály, které puntíky shazují do lacinosti.
  • Vzory: Možná to trochu svádí podlehnout radám znalců stylu a kombinovat puntík s květinami, proužky, nebo puntíky různých velikostí. Na módní přehlídce to může vypadat zajímavě eklekticky, ale raději se držte osvědčeného hesla: „Dobrého pomálu“.

dot

Čtěte také: