634428b0336c7obrazek.jpg
Foto: Shutterstock

Koženkové nebo kožené materiály působí drsně a zároveň stylově. Tak, jako u všeho, je ale tenká hranice mezi stylovým a nevkusným. S našimi tipy a fotoinspirací se ale rychle zorientujete. A nezapomínejte na to, že koženka nemusí být nutně jen černá. Skvěle vypadají i koženkové kousky v béžové, oříškové nebo hnědé. S bílou barvou ale opatrně, mohla by působit lacině.

Dlouhé kalhoty

S koženkovými dlouhými kalhotami se tento podzim roztrhl pytel. Nosí se ty volné, do zvonového střihu, ale i úzké skinny kalhoty či legíny. Někomu budou volné kalhoty z koženkového materiálu příjemnější, protože se tato pevná látka nedotýká přímo naší kůže. Kalhoty kombinujte se svetry v neutrálních i výrazných barvách a ideálně se řiďte pravidlem, že pokud máte skinny kalhoty, oblékněte si k nim oversize vršek a naopak.

Šortky a sukně

Na podzim se letní šortky, např. ty džínové, prostě nenosí. To si zapamatujte. Velkou parádu ovšem uděláte s koženkovými šortky. Volte ty volné s vysokým pasem, které mohou být i na zavazování.
Samozřejmě že i sukně vypadají skvěle. Podívejte se v obchodech po mini sukénkách, po pouzdrových ke kolenům nebo těch nadýchaných v midi délce. Skvěle budou vypadat také skládané koženkové sukně.

Šaty

Upnuté koženkové šaty na holé tělo jsou velmi sexy záležitostí a pobláznili celý instagram. Takové šaty volte na večerní party, přes den by mohly být už trochu „too much“.  Přes den je oblékněte na roláček nebo bílou halenku s volnými rukávy. Nebudou pak působit vulgárně, ba naopak se z nich stane velmi chic oděv.

Křivák

Jestli něco patří do každého šatníku ženy, pak je to koženkový křivák. Z každého outfitu jednoduše vykouzlí stylovější a možná i trochu rockovější verzi a nejlépe vypadá rozepnutý. Volte ho na podzim k romantickým volným dlouhým šatům, k jeansům a triku s vaší oblíbenou kapelou i k čemukoliv dalšímu.

Kozačky a další kožené boty

Pokud přemýšlíte, čím jednotlivé výše zmíněné kousky doladit, odpověď je jednoduchá - koženými kozačkami nebo vysokými mohutnými botami. Tím doslova nešlápnete vedle.

Zdroj: autorka článku