Možností, jak tyto moderní kabáty nosit je celkem pěkná řádka. My se nyní podíváme na ty nejklasičtější, které zvládne skutečně každý.

Ovesized kabát ponechte tak, jak je

64f5bb71b45f4obrazek.png
Foto: Shutterstock

Pro nejodvážnější jedince je zde možnost ponechat oversized kabát tak, jak byl ušitý a jeho velikost nijak nekamuflovat. V tomto případě je však nutný styling celého looku, protože jinak se může stát, že v daném oversized kabátě budete plavat. Dobrou zprávou ale je, že se nemusíte vzdalovat od svého zajetého a komfortního stylu.

Oversized kabát se totiž dobře kombinuje například s kousky, které jsou hezky na tělo. Pokud tedy máte ve skříni oblíbené skinny džíny nebo topy, nemusíte se jich vzdávat. Vypasovanými kousky oblečení totiž vytvoříte slušivý kontrast s oversized kabátem, necháte vyniknout křivkám vaší postavy, a navíc vám nebude zima.

64f5bc39e61f5blobid0.png
Foto: Shutterstock

Pokud se toho nebojíte a upnuté džíny navíc nejsou úplně váš styl, sáhněte klidně po širokých nohavicích. Pak už ale vždy volte raději upnutější tričko a třeba také boty na podpatku, aby váš outfit nebyl příliš uvolněný a nepůsobili jste až moc „humpolácky“.

Co se týče barev, nemusíte se bát experimentovat. Výrazný oranžový, žlutý nebo červený kabát lehce nakombinujete se svetříkem bílé nebo černé barvy a klasickými džínami. Pokud byste raději náznak něžnosti či ženskosti, zkuste kombinaci růžového kabátu s šedými doplňky.

Jestliže máte strach, že budete v oversized kabátu působit málo žensky, nebraňte se sukním.

Oversized kabát přepásejte páskem

64f5bbcaa67a0obrazek.png
Foto: Shutterstock

Pro ty, kteří mají rádi zvýrazněný pas, je zde elegantní a jednoduchá možnost, a to přepásání kabátu v pase. Pásek je součástí některých kabátů, ale není nutné využívat pouze ten. Sáhněte klidně po koženém pásku, který udělá stejnou službu. Můžete si například koupit více odstínů pásků a vyvářet tak pokaždé jiné barevné kombinace.

64f5bc415c88dblobid0.png
Foto: Shutterstock

Přes oversized kabát přehoďte kabelku

Podobou službu jako pásek, ovšem méně nápadnou, udělá kabelka. K tomuto účelu použijte crossbody kabelku nebo ledvinku.

Zdroj info: autorka článku, styl-inclookastic

Čtěte také: 

Reklama