Naplánovat dobročinnou akci, která nakonec zkrachuje, to může v člověku zanechat i nepěkné psychické následky. Naštěstí měla čtenářka Kamir při podobném fiasku po ruce svérázného kolegu, který ji z toho dostal...

Ráda podnikáte nějaké dobročinné aktivity? Čtenářka Kamir právě při jedné takové dospěla k užitečnému životnímu poznání...


Pěkný den milé ženy, muži IN!
Byl to čas mých pracovních začátků já absolvent, kolega krok od důchodu. Je to svérázný chlapík (dávno nás čas rozdělil).
Začnu od začátku pracovali jsme v ovocnářském podniku. Bylo po sklizni přesto na zemi zůstalo spoustu moštových jablek.
Byla pozvána učňovská škola 30 slečen 3.ročník, že budou sbírat jablka pro své potřeby jídelnu a zbytek zmoštují. Nápad!!!
Ty slečny rozhodně sbírat jablka nechtěly sad viděli z autobusu a potřeby školy je vůbec nezajímaly a mošt nepila jediná. Bylo koncem října 8 stupňů zataženo mživo studený vítr. Slečny v plátěnkách slabé bundičky mnohdy ani to ne, rifle kde víc vylézá než skrývá. Holky byly mokrý do 10 min. byla jim zima jablka mokrý často od hlíny, rukavice jsme měli jen mi s kolegou. Slečny pěly sprostonárodní písně kouřily co to šlo výkon 0. Jablka nepříbyvala. Byď byla zima nálada byla dobrá z holkami bylo veselo, učitelka jen dohlížela na zdravotní stav a počet kusů. A tak uběhlo 5 hodin školní, pracovní útrpný doby. Kolega tehdy pronesl pracovní motto „když už se to pos.... tak ať je to pořádně a důkladně a oni Ti to příště nedají dělat“. Měl velikou pravdu. Křik byl mohutný byli jsme oba za blba. Proč nesbíraly? Škola bez moštu dobročinnost nikde.
Podobná brigáda se už neopakovala a když bylo něco podobného mě nikdy nezaukolovali, ale motto ve mě zůstává.

Krásný den s prací pro blba i bez přeje,
Kamir

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 4. června 2012: Má hovadská práce

  • Postěžujte si na to, co vás v práci štve!

Svůj příspěvek o své stávající či minulé práci a o tom, jak jste v ní trpěli zasílejte na e-mailovou adresu redakce (viz níže), a to nejpozději 4. 6. 2012 v 15.00 hodin. Jeden z uveřejněných příspěvků odměním sladkým dárkem na nervy – balíčkem ORION z čokolád DELI a bonboniéry Oříškový sen. Chcete-li mít šanci na uveřejnění, nechť je váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu.

orion

Reklama