Jak prokázal průzkum* značky Winterfresh, Češi stále nemají svěží dech, ale také o tomto problému neumějí mluvit otevřeně. 7 z 10 Čechů si myslí, že lidé v jejich okolí mají špatný dech, většina z nich jim to ale nedovede říct přímo do očí. Nejčastějším a nejsnazším řešením tohoto problému je žvýkačka. Dejte si ale pozor, kde a jak žvýkáte!

winterfresh

Průzkum značky Winterfresh* ukázal, že naprostá většina lidí (91 %) předchází špatnému dechu tím, že si vezme žvýkačku. Žvýkání je velmi oblíbené a účinné, ale pozor na etiketu. „Přes všechny klady, které žvýkačka poskytuje, je zřejmé, že etiketě ve žvýkání se učíme velmi pomalu a nejistě. Žvýkejte, ale stále mějte na paměti jak, kde a kdy žvýkáte,“ říká odborník na etiketu, doc. František Drozen z Univerzity Karlovy v Praze.

Většina Čechů (přesně 68 %) má ve svém okolí někoho, kdo má nevábný dech, ale nedokáže mu to říct do očí. Paradoxně ale naprostá většina respondentů považuje svěží dech za mimořádně důležitý při jakémkoliv osobním styku s lidmi. Prozradili to v průzkumu značky Winterfresh. Jak se s takovou situací vypořádat?

„Jednoznačný návod, jak upozornit někoho na nepříjemný dech, vlastně neexistuje. Je nutné vždy brát ohled na konkrétní situaci a osobu. Pokud má někdo opravdu nepříjemný dech a my s ním nevyhnutelně musíme jednat, potom je bohužel jediné řešení - ustoupit o krok zpět,“ říká doc. Drozen.

V případě, že nesvěží dech trápí někoho, kdo je vám blízký, musíte sami zvážit, zda mu to říct na rovinu, nebo ho na problém upozornit nějak jemněji (například nabídnutím žvýkačky Winterfresh Extreme, která jako jediná prokazatelně redukuje bakterie způsobující špatný dech). V případě, že jde o člověka, se kterým jste například v pracovním kontaktu, opravdu nezbývá, než se s jeho problémem tiše vypořádat a ustoupit o krok.

Jediné, co v současné situaci může pomoci, je otevřená diskuze o tomto problému a prolomení určitého tabu, které s problémem nevábného dechu stále souvisí.

* spotřebitelský výzkum značky Winterfresh, 3941 respondentů, prosinec 2009

Žvýkačky Winterfresh Extreme vyrábí společnost Wrigley ve dvou příchutích - Ice a Mint. Doporučená cena balení po 10 kusech dražé je 16,90 Kč.

 

Reklama