Základ je častěji jíst. Tedy alespoň každé 3-4 hodiny, abyste si mohly být jisté, že vašim svalům nechybí palivo. Pokud chybí, tělo si ho vytváří ze svalů. Pokud hubneme hladověním, vzniká nám pouze svalový úbytek. Tím se také zpomalí metabolizmus a s ním se nadváhy nezbavíte.

 

Pravidelným stravováním se navíc uvolňuje jen tolik inzulinu, kolik je skutečně třeba a nevznikají přebytky, které zoufale tlačí cukry z krve do svalů, kde se nestačí spotřebovat a ukládají se ve formě tuku.

 

Ve spalování tuků pomáhá karnitin. Užívání karnitinu kombinované se cvičením a pohybem vede ke zvýšenému spalování tuků ve svalových buňkách a tím se hubne snadno.  

 

Po chromu se také hubne. Pokud jíme hodně celozrnných výrobků, ovoce, pokud pijeme hodně čaje, měli bychom mít chromu dostatek. Jenže většina stopových minerálů postupně mizí z našeho potravinového řetězce, protože jsou ničeny nešetrnými úpravami moderních potravinářských technologií. Takže nemáme jistotu, zda chromu máme skutečně dost.

 

Když se najíme, krev je sycena glukózou. Kdyby nebylo inzulinu, její hladina by vysoce přesahovala únosnou mez. A právě stopový prvek chrom, pomáhá inzulinu průběžně udržovat hladinu glukózy. To je pro organizmus velice žádoucí.

 

Proto příliš zredukovaný přívod stravy není efektivní ani zdravý. Vede, jak známo, zákonitě k jo-jo efektu. Je však třeba, abyste začaly v jídelníčku dělat aspoň malé změny. Kromě užívání karnitinu a chromu a zvýšení tělesných aktivit zkuste udělat ještě jeden malý ústupek.

 

Když jíte v restauraci, zaměňte hranolky za dušenou zeleninu, jeden kopeček rýže nebo za vařené brambory. Vynechejte vaši oblíbenou tatarku či tučný dresink nebo zálivku. Nejezte nic přehnaně sladké, tučné nebo slané (cola, chipsy, zmrzlina…).

 

CHROM hraje významnou roli při procesech kontrolujících hospodaření s energií. A nepříjemným důsledkem chybného nakládání s energií v organizmu (často přijímáme více energie, než jí vydáváme), bývá nadváha.

Když budete dělat tyto malé změny trvale, změníte i svoji stravu k lepšímu, aniž byste prožívaly jakoukoliv depresi z prudkých změn.

 
A karnitin s chromem vám při tom účinně pomohou.
 
KARNITIN + CHROM =  přeměna tuků na energii.
Balení obsahuje:

L-karnitin (75 mg), se uplatňuje při růstu a formování svalstva. Je nezbytný pro získávání energie z tuků, a to i z podkožních vrstev. Předchází předčasné únavě svalstva a zvyšuje aktivitu nervové soustavy.

Chrom (0, 025 mg), má význam při metabolizmu glycidů, při němž působí jako součást tzv. glukozotolerančního faktoru.

Vitamin C (30 mg)  má klíčový význam pro distribuci karnitinu mezi játry, kde se hromadí, a svalstvem. Bez dostatku vitaminu C zůstává karnitin v játrech.

Dávkování: 1-2  tablety denně. V balení je 50 tablet.
Reklama