Karcinom děložního čípku je stále ožehavé téma. Poradíme vám, jak minimalizovat jeho riziko nebo získat příspěvek na důkladné vyšetření.

cipek

Základem je prevence

Ano, je to takto jednoduché. I přesto, že dostatečná prevence v podobě návštěvy gynekologa se může zdát jako otřepaná fráze, není dobré ji podceňovat. Preventivní vyšetření může včas odhalit předrakovinový stav. Avšak spoustu žen bohužel prevenci stále podceňuje. Výjimkou nejsou ani mladé dívky ve věku 18 – 25 let, u kterých je důvod absence prohlídek například stud, nedostatek času, či přehnaná důvěra v pevné zdraví. Minimalizovat riziko onemocnění přitom můžete tak jednoduše - pravidelnou návštěvou vašeho gynekologa.

Využijte příspěvek zdravotní pojišťovny

Pokud máte obavy z finanční stránky preventivního vyšetření, pomoci vám může zdravotní pojišťovna. Máte přehled o tom, jaké příspěvky vám ta vaše nabízí? Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR (ZP 211) poskytuje na test Liquid Based Cytology (LBC) příspěvek ve výši až 500 Kč. Metoda vyšetření karcinomu děložního čípku LBC je přesnější než tradiční stěr (Pap test) a nedochází u ní k podhodnocení nálezu, jako v 10 – 30 % případů u Pap testu.

cipek

Na změnu zdravotní pojišťovny nečekejte!

Pokud uvažujete o změně vaší zdravotní pojišťovny, pak neváhejte dlouho, čas máte pouze do 30. 9. 2016. Pojištěncem nové zdravotní pojišťovny budete od 1. 1. 2017. ZP 211 nabízí jednoduchou formu přihlášení online, kterou zvládnete odkudkoliv.

Náklady na léčbu rakoviny stoupají

Náklady ZP 211 na léčbu rakoviny stále rychle rostou. Jen za tzv. biologickou léčbu ve specializovaných onkologických centrech zaplatila v prvním čtvrtletí téměř o třetinu více než před rokem. Za moderní protonové ozařování vydala pojišťovna za poslední necelé tři roky více než 43 miliony korun. I proto se ZP 211 rozhodla v rámci Preventivních programů nabídnout svým pojištěncům příspěvek v hodnotě až 500 Kč na preventivní onkologická vyšetření např. karcinomu prsu, tlustého střeva, plic, a dále na vyšetření kožních nádorů, nádorů prostaty a dalšího, které jistě stojí za to využít.

Podívejte se i na další benefity, které ZP 211 nabízí na www.zpmvcr.cz nebo na jejich Facebooku.

Reklama