skin.jpgFoto: Shutterstock

Volte ty správné hydratační produkty na pleť

Vybírejte produkty s vysokým obsahem antioxidantů. Ty si velmi dobře poradí s volnými radikály a bráni naši pleť před okolními vlivy. Lehké krémy v boji proti mrazu nestačí, používejte hutnější, vyživující produkty s vysokým podílem hydratační složky. Také je dobré pohlídat si, kolik vody krémy obsahují. Voda totiž přitahuje mráz a pečující produkty s vysokým obsahem vody nejsou schopny naši pleť ochránit. Naopak olej a krémy s vysokým obsahem oleje, jsou pro zimu ideální. 

Pleť v zimě je namáhána mrazem, studeným větrem, někdy se dokonce i loupe. Obecně je dobré volit hutnější krémy na bázi emulze vody v oleji. Ideální jsou ty s vyšším množstvím tukových látek, vitaminů a antioxidantů. Během zimního období nejsou moc vhodné dlouhé horké koupele, které podchlazenou pokožku poškozují a vysušují. Naopak velmi se doporučuje používání olejů a hutných nočních masek, které hydratují a vyživují. Nejpřínosnější pro pokožku jsou produkty s obsahem bambuckého másla, konopí či včelího vosku. Velmi dobře pleť chrání, regenerují kožní buňky a podporujé elasticitu.

kremyy.jpg

L’OCCITANE výživný zklidňující krém s bambuckým máslem, Organická Apotéka Sněhová vločka, Ochranný krém proti větru a chladu DulciaPečujte dobře o své ruce

Zvláštní péči si zaslouží i pokožka rukou. Kůže na nich je často přesušená vlivem chladného počasí. Časté používání dezinfekce jim také zrovna nepřidá. Navíc v tomto období trpí i naše nehty. Díky častému střídání teplot a suchému vzduchu se třepí, jsou oslabené a často se na nich vyskytují skvrnky. Vhodnou péčí pro ruce jsou zimní krémy s vysokým obsahem olejových složek, které vytvoří jemný film. Ten ruce chrání před nepřízní počasí. Na noc jsou vhodné zábaly, které pokožku hydratují a vyživují. Ideální je bambucké máslo, které je svým složeným velmi podobné kožnímu filmu.
kremy-na-ruce.jpg

Nivea Repair & Care, Výživný krém na ruce Gardeners Therapy (Bella Rose), Astrid Velvet Touch

Reklama