Udělat radost svému dítěti dárkem, to je vždycky radost i pro rodiče. Zvlášť, když se k tomu naskytne nějaká vhodná příležitost, jakou je například pěkné vysvědčení! Dárek vždy nemusí být nutně jaksi hmatatelného ražení. Dítě jistě potěšíte i návštěvou kina nebo zoo, výletem k babičce, k moři - každé zkrátka něčím trochu jiným. Co jste si přichystali pro své děti vy? Na to jsem se ptal v dnešní anketě...

Váháte, co dát dítěti za vysvědčení? Nechte se inspirovat!

Anketa sice nezačala zcela šťastně - když jsem se začal před školou dětí vyptávat na dárky, získal jsem velice rychle nálepku „pedofil" a utíkal pryč. Na nějaké focení dotázaných nebylo ani pomyšlení. Přesto jsem se dozvěděl, že většina dětí před základkou dárek neočekává a těší se na nějaké peníze od babiček...

Zkusil jsem to tedy s dospělými...

 

Iveta

Iveta

Mám doma dvacetiletou dceru a šestnáctiletého syna. Vysvědčení bude letos pěkné, tak dostanou rychlejší připojení k internetu.

 

Jaroslava

Synovi je patnáct. Motivovali jsme ho poslední dobou do učení tím, že dostane do pokojíčku novou LCD televizi. Motivace zabrala, takže ji určitě dostane.

 

Zbyněk

Zbyněk

Když ještě děti chodily do školy, nedostávaly žádné velké dary. Dobré vysvědčení nebylo žádné překvapení, věděli jsme, jaké známky přinesou. Dávali jsme jim vždycky za odměnu nějaký společný zážitek, ať už to byla pěkná večeře nebo výlet.

 

Radka

Dceři je dvanáct a synovi devět. Honzík si přeje kolečkové brusle a Janička telefon.

 

Zkušenosti redakce: Tímhle se raději neinspirujte!

Radek Kříž: Oblečení, to mi nikdy radost neudělalo... Sice to dnes chápu, ale jako dítě jsem s tím měl velké problémy. Hlavně tvrdit, že jsem v podstatě nadšený, že mám nové tesilové kalhoty...

Zuzana Sommerová: Mně rodiče nic nedávali. Heslo: „Učíš se pro sebe, ne pro nás.“ U svých miláčků to praktikuji stejně celou školní docházku. Navíc - poslední roky bych potřebovala odměnit já!!!

Simona Škodáková: V první třídě jsem dostala dárek za samé jedničky. Dodnes je má v tomto ročníku skoro každý, ale naši mě asi chtěli nějak motivovat do následujících let. Večer jsme zasedli ke slavnostní večeři a polárkovému dortu, který byl tenkrát hodně populární. Pak táta s jiskrou v oku donesl mou odměnu. Byla to papírová krabice převázaná mašlí, ze které na mě vykoukl hnusný kulatý zelený budík. Prý abych nechodila pozdě do školy. Od těch dob už jsem samé jedničky nikdy neměla, takže nevím, jestli to bylo tou „dobře vymyšlenou" motivací, nebo mou mizernou ctižádostí. Fakt je, že už jsem pak nikdy nedostala za vysvědčení žádný dárek. NAŠTĚSTÍ!

 

K tématu

Tipy: Jak (ne)potrestat dítě

 

Kupujete dárky za vysvědčení? Jak velký problém máte při vybírání dárků dětem - víte, co koupit? Jaký dárek vaše dítě nejvíc potěšil? Máte nějaký tip, co nakoupit na poslední chvíli? A jaký dárek vás od rodičů nejvíc potěšil?

Reklama