Do našeho dnešního tématu zapadá také článek, který jsme vydali už před časem. Pojďme si ho připomenout, protože určitě stojí za to. Pište nám na redakce@zena-in.cz také své vtipné nebo i smutné příběhy o nakupování, při kterých se vám stalo nějaké příkoří - obrala vás prodavačka, ukradli vám nákup, nakoupili jste omylem jiné zboží a podobně. Více o tématu i krásné ceně, kterou můžete vyhrát, se dočtete zde: Nakupovací trable


„Potřebuju nové kalhoty!“ Toto strohé oznámení můj drahý vyřkne většinou až v případě nejvyšší nouze. Co vše tomu předcházelo a co bude následovat, je už zažitý stereotyp, který si umí představit každá znás.

Fáze první: Při praní si všimnu, že látka v oblasti kolenou poněkud prořídla, a proto partnera decentně nasměruji do té nejlepší prodejny, kde si zaručeně vybere. Jenže on tuto výzvu hrdinsky ignoruje stejně jako všechny následující. Má přece mnoho důležitějších věcí na práci a přátelé na síti nebo v hospodě neradi čekají.

Fáze druhá: Díry, které se mezitím na kolenou objevily, si nechá u maminky zašít. Dokonce se kvůli tomu obětuje a vyslechne přednášku o své neschopnosti. Tváří se nadmíru spokojen. Nákup se na pár dní může odložit. Začínám sice víc naléhat, ale očividně ho nechává chladným i moje poslední ultimátum: „Ty kalhoty si do týdne koupíš, nebo to udělám sama!“

Fáze třetí: Džíny pomalu dospívají do stádia totálního rozkladu. Právě se utrhl i opasek, který to vše držel pohromadě, a já naposledy rázně opakuji svou výzvu. Zajímavé, jak si chlap dokáže spočítat, kdy je nejvýhodnější dát ženě za pravdu. „Miláčku, vždyť v tomhle přece nemůžu jít mezi lidi.“ (Jako bych mu už měsíc neříkala totéž.)

Fáze čtvrtá: Ještě než se vydám na cestu, mi můj drahý s velkým důrazem klade na srdce, abych mu hlavně koupila znovu stejné rifle, protože už si na ně zvykl.

Nakupování pánské módy je dokonalá relaxace. Nikde totiž nenarážím na hromady ženských, které kupují o tři čísla menší oblečení než já, a ještě ke všemu se do toho skutečně vejdou. Už jen ze zvyku musím nejprve odběhnout do sekce dámského prádla okouknout úžasné korzety a krajkové soupravy.

Zklamána z toho, že nemají mojí velikost, se vracím zpět do pánského oddělení. Vybráno mám hned. S velikostí si hlavu nelámu, mám to přece v oku. V nejhorším případě - na shledanou zítra. Za okamžik už mezi dveřmi oznamuji svůj velkolepý příchod. Žádnou děkovačku nečekám, pochválím se sama. Trefit velikost i vkus partnera je přece samozřejmost.

Fáze pátá: Odpočívám. Po takové práci si to přece můžu dovolit. Odněkud se vzdáleně ozývá: „Mám děravé boty.“ Dělám, že spím.

Jaké máte zkušenosti s nákupy pro přítele vy? Nakupuje stejně rád jako vy, nebo při tom naopak trpí?

Reklama