Adriana

Holka do nepohody aneb co nespraví izolepa, na to vem Pattex!
V rámci testování pro Žena-IN jsem mohla vyzkoušet Pattex Chemoprén. Je to super věcička! Na tapety jsem použila Pattex Chemoprén Extrém, který je určený na namáhané spoje. Na věšáček Pattex Chemoprén Univezál, který opravdu parádně drží, i když na něj zavěsim všechny tři župany, které mám. Pattex Chemoprén Transparent je vhodný pro lepení a slepování věcí, u kterých vyžadujete neviditelný spoj, který jistě oceníte i při slepování průhledných či průsvitných materiálů jako je sklo, plexisklo nebo textil. Mně se osvědčil na slepení hodin, které mi při prudkém bouchnutí dvěří spadly na zem a jaksi se mi „rozpůlily“. Se všemi druhy, které jsem vyzkoušela, jsem orpavdu spokojená a můžu je doporučit každé emancipované ženě, která nehce s každou prkotinou běhat za svým nebo jiným chlapem ;)

Alena

Kvalitní lepidlo je to, co se v naší domácnosti nikdy neztratí. Pořád je co lepit. Občas spadne některá z mých oblíbených dekorací, občas si Žof rozbije nějakou hračku, čas od času se rozlepí oblíbené boty. To je furt něco. A přiznám se, že jsem ještě nesehnala lepidlo, které by nějak extra drželo.
Proto jsem byla velice zvědavá na testování lepidel Pattex Chemoprén. K otestování jsem měla čtyři druhy lepidel a vyzkoušela jsem všechny kromě toho na lepení obuvi, protože aktuálně jsem žádného žraloka na botě prostě nenašla. Už dlouho mi v komodě ležela na opravu moje oblíbená čelenka. Pořídila jsem si ji na svatbu kamarádky Solničky a moc ráda jsem ji nosila i potom. Jenže z ní začaly upadávat kytičky. Zkoušela jsem je přilepit sekundovým lepidlem a stejně nedržely. Na slepení je totiž malá plocha a místo je celkem namáhané, když se čelenka přizpůsobuje hlavě. Na slepení jsem použila Pattex Chemoprén Extrém, protože jsem chtěla mít jistotu, že kytka neupadne. A drží! Zatím teda krásně, čelenku jsem měla už několikrát na hlavě. K podzimnímu počasí se teda moc nehodí, ale chtěla jsem otestovat výdrž lepidla. Lepidlem Pattex Chemoprén Univerzál jsem přilepila magnety, které odpadly z překližkových výřezů na Žofčinu tabuli. Stejné lepidlo jsem použila i na opravu úchytu od dvířek k tabuli na activity board. Příště bych raději sáhla Pattex Chemoprén Transparent. To jsem použila na přilepení ucha k betonovému květináči. Všechny moje lepené pokusy zatím drží jak čert. I když jsem s nimi zkoušela viklat. Takže za mě, Pattex Chemoprén super a určitě budou mít v naší domácnosti své místo.

Jana

Čas od času se v domácnosti něco rozbije, upadne, odlepí. Někdy k opravě stačí pouhé lepidlo. Ale najít to správné, které bude fungovat, není taky jen tak. Vybírat z široké nabídky, bez zkušeností není jednoduché. Já s manželem, jsem pro Vás ve spolupráci s magazínem Žena-in, otestovala 4 lepidla Pattex Chemoprén. Pattex Chemoprén TRANSPARENT je určen k lepení průhledných materiálů nebo věcí, kde vyžadujete „neviditelný“ spoj. Opět má široké využití na mnoho materiálů jako je sklo, plexisklo, dřevo, kov, guma, koženka, pěnové materiály, měkčené PVC apod. Jelikož je lepidlo určeno i na vodovzdorné spoje, vyzkoušeli jsme ho v koupelně. Na umyvadle nám odpadával krycí kroužek přepadu vody. Kde jinde tedy lepidlo vyzkoušet než tady. Uběhl sice teprve týden, ale i přes každodenní používání umyvadla, cákání vody, kroužek stále drží na svém místě.  Pattex Chemoprén OBUV na pevné a pružné spoje. U tohoto lepidla je využití víc než jasné. Poslouží Vám na lepení a opravu veškeré obuvi. Po zaschnutí je lepidlo průhledné a stále zachovává pružnost. Vznikne Vám opět neviditelný spoj, takže na první pohled ani nepoznáte, kde jste botu lepili. Lepidlo na obuv ocení jak muži, tak i ženy. Povolený podpatek, odlepená podrážka? Se vším si hravě poradí Pattex chemopren Obuv. Tento druh lepidla jsme otestovali na botách manžela. Na teniskách se mu začínal dělat „žralok“. Zalepili jsme, nechali zaschnout a teď už ukáže jen čas, jak dlouho bude zalepené místo odolávat

Mě, jako ženu, upoutala na stránkách Pattex ještě jedna věc - online rádce „Jaké lepidlo použít“.

Jednoduše zadáte, jaký předmět potřebujete slepit, specifikujete svůj výběr a automaticky se vám

vygenerují lepidla, které je vhodné použít.

Jana

Kdo z vás patří ke kutilům a opravářům? Přiznejte se!
Já moc ne, ale co jde jednoduše přilepit, tak vezmu lepidlo a slepím to! Je to jeden z mála „kutilských“ pomocníků, které doma mám.
Bydlím totiž v panelákovém bytě, tudíž tady si nemohu jen tak zatloukat hřebíček či vrtat. Lepidlo je ta nejjednodušší volba! Díky testování s magazínem Žena-in, jsem mohla vyzkoušet Pattex Chemoprén. Tuto značku zná snad skoro každý. Já ji znala především z reklamy a jednu tubičku už jsem měla doma. Nyní jsem měla možnost porovnat více variant a pořádně je testnout!
Plusem Pattexu je, že jej můžete zakoupit v malém i větším balení. Vyberete si z několika variant produktů, dle typu určení. Přílepíte s ním nástěnku,  věšáček v koupelně či na chodbě. Opravíte botky a užijete si s ním zábavu při tvorbě dekorací.
Patříte mezi příznivce lepení nebo dáváte přednost hmoždinkám a hřebíkům?

  • Test všech variant Pattex Chemoprén najdete na jejím blogu ZDE

Jaká lepidla jsme měli možnost testovat?
Pattex Chemoprén Univezál 
se ve vaší domácnosti nikdy neztratí, protože doma i na zahradě je stále potřeba něco opravovat a toto lepidlo je vhodné na lepení široké škály materiálů jako je například dřevo, plasty, guma, kůže, plech sklo, korek, karton. Takže s ním opravíte hračky, jako je domeček pro panenky, rozbitou vázu či hrnek, ale přilepíte s ním i věšáky v předsíni nebo zrcadlo. A pokud máte Pattex Chemoprén Univerzál v plechovce, můžete se pustit i do pokládání lina či lišt.

Pattex Chemoprén Obuv se hodí na lepení a opravování veškeré obuvi. Díky jeho transparentnosti vzniká po zaschnutí lepeného spoje průhledná vrstva a není tedy poznat, kde vaše obuv byla slepována. Což jistě ocení zejména dámy, v jejichž šatnících nesmí chybět krásné lodičky i pánové, kteří si potrpí na kvalitu a nehodlají se vzdát svých pohodlných bot. Lepidlo je vysoce odolné vůči vlhkosti, zároveň zůstává i po zaschnutí stále pružné, tudíž si na své přijdou i sportovci a maminky, jejichž dítka ráda vyráží za dobrodružstvím, ještě když se na trávě třpytí ranní rosa. Pattex Chemoprén Obuv pevně spojuje širokou škálu materiálů, jako je například kov, kůže, guma, korek, ale i například dřevo, měkčené PVC nebo textil.

Pokud oprava vašich věcí vyžaduje opravdu velikou sílu, přináší Pattex i Chemoprén Extrém, který je přímo určený na zvláště pevné lepení kůže, dřeva, gumy, textilií, kovů, překližky a mnoho dalších materiálů vyžadujících velkou pevnost spoje. Snadno s ním slepíte například pásek, ucho ke kabelce či madlo od lednice.

Pattex Chemoprén Transparent je vhodný pro lepení a slepování věcí, u kterých vyžadujete neviditelný spoj, který jistě oceníte i při slepování průhledných či průsvitných materiálů jako je sklo, plexisklo nebo textil. Pattex Chemoprén Transparent můžete však využít i na lepení dřeva, kovu, gumy, kůže, plsti nebo měkčeného PVC. S tímto lepidlem tak zachráníte mnoho dětských hraček, jako jsou například prstýnky s kamínky, ale i babičky oblíbeného trpaslíka.

Naše články:


Více druhů Chemoprénu, ale i dalších pomocníků na doma i ven naleznete na www.pattex.cz.
 

Reklama