Od začátku sledujeme vývoj hubnutí našich tří čtenářek, které jsme vám představili v předchozích článcích. Projekt skončil a my jsme vám představili výsledky včetně celkové proměny všech tří vybraných čtenářek, které vstupovaly do projektu s nadváhou. Na konci díky jejich pevné vůli a díky produktům Ketodiet jsou z nich krásné ženy, které se zbavily kil, která jim vadila.

Martina Dvořáková výživová poradkyně KetodietRádi bychom zhodnotili se zástupkyní značky Ketodiet, jak si vedly naše vybrané čtenářky po 3měsíční kůře, kdy hubly s produkty Ketodiet www.ketodiet.cz.

Poprosili jsme paní Martinu Dvořákovou, výživovou poradkyni Ketodiet, která byla celou dobu se všemi třemi čtenářkami ve spojení, aby nám odpověděla na naše otázky:

Martino, celé tři měsíce jste monitorovala hubnutí našich vybraných čtenářek a byla s nimi v kontaktu. V čem je ta doba 3 měsíců důležitá?
Ano, celé 3 měsíce jsem byla s Vašimi čtenářkami v kontaktu a snažila se jim být nápomocná při hubnutí. Vzhledem k množství kilogramů, které si dámy přály redukovat, jsme nastavili délku jednotlivých kroků neboli fází Ketodiety na 4 týdny. V prvním měsíci všechny tři  čtenářky konzumovaly 5-6x denně naše proteinové „keto” jídlo a doplňovaly vhodnou zeleninou. Samozřejmě dodržovaly správný pitný režim. V první fázi jsme tělo díky sníženému příjmu sacharidů dostaly do stavu, kterému říkáme ketóza. To znamená, že tělo začne jako zdroj energie využívat vlastní tukové zásoby. V první fázi jsme tedy rychle redukovaly tuk. V dalším měsíci, tj. ve fázi č. 2, jsme se pomalu začaly vracet ke stravě sestavené z běžných potravin. Zachovaly jsme ještě 3-4x denně keto jídlo a doplnily o 1-2 jídla sestavená z porce bílkovin z běžných zdrojů, jako jsou ryby, maso, vejce, tvaroh atd. Přidávaly jsme také další druhy zeleniny. Ve druhém kroku bylo také důležité zařadit fyzickou aktivitu, abychom svaly zpevnily a tělo po hubnutí hezky vypadalo. No a konečně ve třetím měsíci šlo především o stabilizaci nové hmotnosti. Po celou dobu jsme zachovaly pravidelnost ve stravě, tzn. 5 až 6 porcí denně, to proto, abychom zajistily správné fungování metabolismu. Náš metabolismus je jako oheň v krbu, když budete polínka pravidelně přidávat, oheň bude hezky hořet, tudíž budete dobře spalovat. Jakmile necháte oheň vyhasnout, dá vám víc práce ho znovu zapálit. :)

Mohla byste nám popsat výsledky u každé ze čtenářek?

Monika - celkový úbytek 11 kg, v pase -10 cm, přes bříško -7 cm, boky -13 cm

proměna

Markéta - od začátku roku zhubla o krásných 25 kg, s Ketodiet celkem 16 kg, v pase -17 cm, přes bříško -14 cm, boky - 21 cm

proměna

Hana - úbytek celkem 16 kg, v pase - 19 cm, přes bříško -15 cm, boky -9 cm

proměna

Všechny tři mají kromě krásných výsledků ještě společné obrovské množství energie. Každá si našla fyzickou aktivitu, která jí přináší radost. Nová hmotnost se samozřejmě promítla I na psychice. Všechny tři doslova září, jak jsou spokojené a šťastné. Tělu jsme velmi odlehčili, takže srdíčko již nemusí pracovat s takovou zátěží stejně tak klouby. Únava je pryč.  

Jak bude jejich jídelníček a další aktivity postupovat dále, nyní s produkty Ketodiet končí. Na čem jste domluvené?
Cílem poslední, závěrečné konzultace bylo nastavit tzv. udržovací jídelníček. Všechny mají chuť si novou váhu hlídat i do budoucna. Věřím, že se jim to podaří. Do jídelníčku jsme na konci třetího měsíce již zařadily téměř všechny potraviny. Řekly jsme si, jaké jsou zásady zdravého stravování. Naučily jsme se, kdy které jídlo konzumovat. Která jídla jsou  vhodná na snídani, a co naopak na večeři atd.

Ketodietu je třeba vnímat jako odrazový můstek, který nám pomůže se snadno a příjemně dostat na váhu, kde se cítíme dobře. Spousta lidí namítne, že to lze i jídelníčkem z normálních potravin, a já s nimi souhlasím. Bohužel ale žijeme v době, kdy nám naše každodenní povinnosti neumožňují připravovat si na každý den vyvážené jídlo. Ne každý má v zaměstnání čas se pravidelně najíst nebo ne každý si ví rady, jak si vyvážené a zdravé jídlo připravit. A proto je tu Ketodiet. Každý z nás má  možnost volby. Ketodieta je jedna z možností, jak se zbavit nadbytečných kilogramů, které představují pro naše zdraví velké riziko. Je třeba si ale uvědomit, že to není  žádná zázračná dieta. :) Taková dieta neexistuje! Abychom si novou váhu udržely, je především třeba změnit myšlení. Je důležité začít ke stravování přistupovat jinak než doposud, osvojit si nové stravovací návyky. To neznamená, že se některých jídel musíme vzdát navždy, jen se musíme naučit, kdy a v jakém množství je konzumovat. Nebo co čím nahradit, abychom si pochutnali a jídlo přitom bylo zdravé.  

Na co si musí dát pozor?
Zde bych vyzdvihla především pravidelnost ve stravě. Spousta našich klientů nadále používá naše nápoje nebo tyčinky jako rychlou svačinku, kterou mají vždy po ruce. To jsem doporučila také vašim čtenářkám. Byla by škoda, aby se jen kvůli nedostatku času během dne vrátily ke starým stravovacím návykům. S nepravidelnou stravou měly původně potíž všechny tři, protože jsou přes den velmi vytížené. A samozřejmě je důležité nezapomínat na kvalitní pitný režim.

Co jojo efekt – některé čtenářky, které hubnutí sledují, tento jev „prorokují“. Jak to tedy je?
Jojo efekt neboli opětovné přibrání po redukci hmotnosti nastává v momentě, kdy nepostupujeme při hubnutí správně. Většinou se dostavuje při velmi drastických dietách postavených na nízkém příjmu živin. Dochází tak k redukci ze svalů, nikoliv z tukových zásob. Na nízkém příjmu živin ale nevydržíme do nekonečna a jednoho dne začneme jíst víc. A protože je naše tělo velmi chytré, rychle si zásoby doplní a uloží na horší časy… Proto se lidé po takto nastavených dietách vrací na svou původní hmotnost a mnohdy mají i několik kilogramů navíc. Při Ketodietě naše tělo nehladoví. Díky ketóze využívá jako zdroj energie vlastní tukové zásoby. Navíc máme v každém jídle komplexní množství vitaminů a minerálů.  Po celou dobu dodáváme tělu proteiny, a tím ochraňujeme svalovou hmotu. Výsledkem je to, že hubnutí probíhá z tukových zásob. Pokud náš klient dodrží námi doporučované 3 kroky a nepodcení i velmi důležitý třetí krok určený ke stabilizaci nové váhy, jojo efekt mu nehrozí.

Jak jste s našimi  „svěřenkyněmi“ spokojená?
S velkou radostí musím říct, že spolupráce s Vašimi svěřenkyněmi probíhala na jedničku s hvězdičkou. Všechny tři byly po celou dobu  velmi pozitivně naladěné. Důsledně dbaly všech doporučení, které ode mě dostaly. Myslím, že výsledky hovoří za vše. :)

Bylo mi potěšením se s nimi potkávat a být jim nápomocna na cestě k jejich cíli. Musím přiznat, že když mě paní  Hanka objala na rozloučenou, byla jsem velmi dojatá. Chtěla bych proto všem třem touto cestou poděkovat za báječnou spolupráci a popřát hodně úspěchů v novém těle. Mám z výsledků každé z vás upřímnou radost!

My Martině Dvořákové děkujeme za její odpovědi a těšíme se na další projekt, který bude stejně úspěšný jako předchozí dva.

Také děkujeme všem třem čtenářkám, které s námi hubly, za jejich skvělou spolupráci a snahu. Těší nás, že díky našemu projektu dneska vypadají tak, jak chtěly, a že jsme jim pomohli v boji s nadváhou. Budeme s nimi dále v kontaktu a určitě vás budeme informovat, jak se jim daří nadále.

Projekt hubneme s Ketodiet

Tři loňské příběhy čtenářek Miriam, Anny a Veroniky, které s námi a KetoDiet hubly v loňském roce, najdete v rubrice zena-in.cz/kategorie/hubnete. Miriam zhubla v rámci našeho loňského projektu s Ketodiet 12 kg, Anna 14 kg a Veronika 10 kg. Je jasné, že proces hubnutí je vždy o celkové změně, pokud si váhu chceme udržet nebo hubnout ještě dál. I naše další tři čtenářky v rámci našeho letošního projektu také hezky shodily nechtěná kila. Monika 11 kg, Markéta 16 kg a Hanka 16 kg.

Máme radost, jak to všechny posunulo, dokázaly kila sundat a o jídle a svém těle přemýšlet jinak. Všechny uvádějí, jak pro ně byla změna pozitivní.

Všechny příběhy najdete v rubrice zena-in.cz/kategorie/hubnete.

Více o produktech Ketodiet na www.ketodiet.cz

Reklama