Od začátku sledujeme vývoj hubnutí našich tří čtenářek, které jsme vám představili v předchozích článcích. Rádi bychom zhodnotili se zástupkyní značky Ketodiet, jak si vedou naše vybrané čtenářky po měsíci, kdy hubnou s produkty Ketodiet www.ketodiet.cz.

martina.d.Poprosili jsme paní Martinu Dvořákovou, výživovou poradkyni Ketodiet, která je se všemi třemi čtenářkami ve spojení, aby nám odpověděla na naše otázky:

Martino, nedávno uplynul měsíc, kdy jste naše čtenářky vyšetřila, vyzpovídala a navrhla jim jídelníček, jehož základem jsou produkty Ketodiet. V čem byla měsíční doba důležitá?
Všem třem čtenářkám jsem navrhla měsíční kúru Ketodiet vzhledem k množství kilogramů, které si přály redukovat. To ale neznamená, ze všechny naše klientky hubnou stejnou dobu. Máme dietu rozvrženou do 3 základních kroků, z nichž každý trvá stejnou dobu a je stejně důležitý. Pokud budete chtít redukovat např. jen 5 kilogramů, zvolíte si jednotlivé kroky kratší, tady úplně postačí 2 týdny, tzn. že celková redukce bude trvat 3x 2 týdny. S nastavením délky celého programu našim klientům pomáhají výživové poradkyně, které může každý zájemce o hubnutí nejdříve kontaktovat buď telefonicky od 9–17hodin ve všední dny, popř. na chatu či e-mailu. Po vstupním pohovoru s Vašimi čtenářkami jsme se dohodly, že jednotlivé kroky budou trvat 4 týdny, protože jsme měly před sebou přání redukovat cca 15 a více kg.

Setkala jste se s nimi opět po měsíci. Co se nyní změní?
Musím všechny tři hlavně velmi pochválit, spolupráce je úplně bezproblémová, všechny jsou v jídelníčku velmi důsledné a poctivé, a podle toho také vypadají výsledky. Mám velikou radost!

V prvním kroku jedly všechny 3 čtenářky 5x denně Keto jídla, které si mohly doplňovat doporučenými druhy zeleniny. Šlo hlavně o to, abychom se naučily jíst pravidelně 5x denně. Bylo nutné dodržovat správný pitný režim kvůli správnému průběhu hubnutí. V prvním kroku tělo dostaneme do stavu, kterému se říká ketóza. Tzn. že naše tělo začne jako zdroj energie využívat naše vlastní zásoby tuku. Tím, že tuk má dvojnásobné množství energie než sacharidy nebo bílkoviny, nepociťujete během hubnutí žádnou únavu, pravě naopak. Cítíte se plni energie, někdo tento stav popisuje jako stav euforie. Zkrátka mate dobrou náladu a hubnute. :-)

Jak jsem již zmínila, každý krok je stejně důležitý proto, abychom předešli možnému jo-jo efektu. Nyní se Vaše čtenářky nacházejí ve druhém kroku. To znamená, že jedno a dvě jídla denně jsou již sestaveny z běžných potravin, zbývající 3 jsou stále Keto jídla. To proto, abychom stále zajistili potřebný přísun živin a také ochránili svalovou hmotu.

Mohla byste nám popsat vývoj u každé ze čtenářek?
monimalaMonika: Monika měla již po prvním měsíci skvělé výsledky, na váze přesně 8 kg úbytek, což se projevilo v pase - úbytek 8 cm, kde ji nadbytečné kilogramy trápily nejvíc! To je výsledek, který mluví za všechno! Monice nejvíce zachutnaly naše proteinové nápoje. Díky jejich jednoduché přípravě a variabilitě příchutí – na výběr jich máme v sortimentu 12, takže si každý najde svou oblíbenou. Navíc se s nimi dá i dobře experimentovat - takže lze namíchat např. ananas s kokosem, a hned máte další novou chuť. 

marketamalaMarkéta: Markéta je nejmladší ze všech a měla také nejvyšší startovní váhu, proto u ní hubnutí probíhá nejrychleji. Samozřejmě, čím je organismus mladší, tím lépe reaguje. U žen toto platí ještě více než u mužů. Při hubnutí žen vždy hraje roli i hormonální stav organismu, takže ženy po menopauze hubnou podstatně obtížněji. Proto je dobré hubnutí neodkládat a řešit co nejdřive. A to i vzhledem k možným onemocněním, které s sebou vysoká nadváha a obezita přinášejí. Je to velká zátěž na srdíčko, klouby atd. Markéta ma nyní celkový úbytek 17 kg! Pro našem druhém setkání jsem ji malém nepoznala, moc jí to sluší a přímo září na dálku! Začala se sama omezovat v jídelníčku ještě před začátkem Ketodiety. Vyřadila sladké a alkohol a váha klesla o 6 kg, než jsme se potkaly. S Ketodiet má nyní úbytek 11 kg.

hanamalaHana: Paní Hanka měla po měsíci úbytek 5 kg, v pase přesně o 6 cm. Tady je krásně vidět, ze dieta funguje v každém věku. Jinak hubne 30letá žena a úplně jinak téměř 60léta dáma. Nicméně si myslím, ze i toto je úžasný výsledek!!! Paní Hanka se mi svěřila, ze vyzkoušela možné i nemožné a váha se jí proste nikam nehnula. Je nadšená a já s ní! Našla zalíbení v našich proteinovych polévkach, do kterých si ještě přidává oblíbenou zeleninu, má rada teplé jídlo, proto jsou pro ni polévky jako oběd či večeře ideální.

Jak bude jejich jídelníček a další aktivity postupovat dále? Na čem jste domluvené?
Nyní se znovu potkáme po dalších 4 týdnech, kdy se znovu budeme vážit a měřit.  Domluvíme se na kroku č. 3, tzn. že většina jejich jídla již bude pocházet z běžných zdrojů. A Ketojidlo použijeme již třeba jen jako rychle svačinky. Je opravdu velmi důležité žádný ze tří kroku nepodcenit, každý ma svůj význam a je důležitý proto, abychom novou váhu udrželi. Je třeba si také uvědomit, ze člověk, který již jednou nadváhu měl, bude muset mít vždycky jista omezeni.

Důležitá je pravidelnost, pitný režim, fyzická aktivita, které patři ke zdravému životnímu stylu každého z nás. Je bláhové si myslet, že když zhubnu a poté se vrátím k špatným stravovacím návykům, tělo si novou váhu udrží. 

Jak jste s našimi  „svěřenkyněmi“ spokojená?
Jsem nadšená ze spolupráce se všemi třemi. Všechny jsou velmi pozitivní, důsledné a velmi milé, takže mi naše spolupráce děla velkou radost! Již teď se těším na další měření a setkání s každou z mých svěřenkyň. :-)

Projekt hubneme s Ketodiet

Předchozí tři příběhy čtenářek Miriam, Anny a Veroniky, které s námi a KetoDiet hubly v loňském roce, najdete v rubrice zena-in.cz/kategorie/hubnete.

Miriam zhubla v rámci našeho projektu s Ketodiet 12 kg, Anna 14 kg a Veronika 10 kg. To jsou opravdu krásné úbytky! Je jasné, že proces hubnutí je vždy o celkové změně, pokud si váhu chceme udržet nebo hubnout ještě dál.

Mám radost, jak to všechny tři posunulo, dokázaly kila sundat a o jídle a svém těle přemýšlet jinak. Všechny tři uvádějí, jak pro ně byla změna pozitivní. Naše další tři čtenářky můžete aktuálně sledovat v rubrice zena-in.cz/kategorie/hubnete.

Více o produktech a značce Ketodiet najdete na www.ketodiet.cz.

Ketodiet

Čtěte také:

Reklama