Dnes mě náramně pobavil článek Zity Senkové v MF Dnes nazvaný „Češi očima Němců". Cituje v něm pasáže z jakési rukověti pro Němce, jejímž autorem je německý novinář Hans-Jörga Schmidt. Pobavil mě tak, že jsem místy řvala smíchy, jak trefně popisuje typické vlastnosti a zvyklosti českého národa, ale zároveň mě chvilkami až mrazilo a přinutilo mě to k zamyšlení.

O pověstné závisti Čechů nikdo z nás asi nepochybuje, taxikáři nám ve světě dobré jméno také neudělali, že jsme piráti silnic, bych vcelku souhlasila, že je hospoda pro Čecha druhým domovem? Co bychom to popírali, a že akademickou čtvrthodinku také určitě vymysleli Češi? To mě lehce nadzvedlo, protože já chodím všude včas. Pravda, s žádným Němcem jsem ještě schůzku (pracovní ani jinou) nikdy neměla, abych nám Češkám napravila renomé.


Češi nejsou ani zrovna gentlemani, k ženám se chovají jako k služkám!

Jsme jim směšní svým chalupařením, kutilstvím, i když nezpochybňují zlaté ručičky českých montérů, kteří dokážou na koleni opravit každého meďáka", který by šel v Německu do šrotu. 

Kroutí hlavou nad českou opičí láskou k čtyřnohým mazlíčkům, kteří nám často nahrazují dítě, a zároveň kritizuje nekázeň páníčků a jejich svěřenců v MHD, na dětských hřištích a veřejných prostranstvích vůbec. Ano uznávám, že tentokrát jsme si šlápli do h... a máme značné rezervy.

Matiční zeď z nás udělala rasisty celosvětového kalibru a proslavila Česko i v zemích, kde o nás neměli ani páru.

A co se nedá pominout, je fakt, že jsme rájem pedofilů a prostitutek. Tak to sedí, a kde se asi berou nejvěrnější zákazníci?

Nepříjemné překvápko jim přichystáme, když je pozveme na návštěvu a vyzujeme je z bot. Varuje Němce, ať si vezmou čisté ponožky bez děr na palci a připraví si kytku, ne velkou, abychom nezáviděli, že oni na to mají a my ne.

To už bylo na mě trochu moc. Také bych radši brala německý plat, nezouvala se na návštěvách a nestála fronty na poště.

Co vy na to, milé ženy-in?
Má Hans-Jörga Schmidt pravdu?
Stydíte se, že patříte k národu s takovou pověstí?
Myslíte, že se s tím dá ještě něco dělat?
Nebo by se měli Němci podívat na sebe a pak kritizovat?

Můžete si zahlasovat v dnešní anketě na hlavní straně.

Reklama