Dobrý den,

já si na své sousedy nemůžu vůbec stěžovat. Vedle nás bydlí moc milí mladí lidé, kteří mají dvě malé holčičky. Někdy když nechám otevřené okno a ony si zrovna hrají venku, slyším je třeba zpívat a je to moc pěkné. Máme s nimi moc dobré vztahy.

Dále vedle nás bydlí soused, je takový samotář, ale hodný. Bydlí už několik let sám a dcery za ním párkrát do roka jezdí. Vždycky když nás uvidí, tak už vytahuje slivovici pro nás a nějaké sladkosti pro malou. Tak to si také nemůžu stěžovat.

Akorát mi někdy vadí sousedé, kteří bydlí už o kousek dále, ale to tak většinou na podzim, když si pověsím krásně navoněné a čisťoučké  prádlo a oni si klidně bezohledně zapálí listí a kouř pak jde přímo na nás. Poslední dobou je to už příliš často a už opravdu někdy nemám sílu se rozčilovat, tak prádlo raději věším do koupelny. Jo, to bude asi také úděl vesnice.

Ale nejkrásnější sousedské vztahy jsem zažila u mého dědečka. Vedle něj bydlel jeden asi taky tak stejně starý pán a tito dva sousedé byli opravdoví kamarádi. Už bohužel ani jeden několik let nežije, ale na jejich sousedské přátelství vzpomínám moc ráda.

Dědeček měl takový statek a soused chalupu s velkou zahradou. Často spolu sedávali vedle u řeky na lavičce a debatovali. No, hlavně to nesmělo být o politice a o tzv. bolševících, to se i kolikrát pohádali, že spolu i pár dní třeba nemluvili, ale samozřejmě to dlouho nevydrželi. Pomáhali si s pracemi a radili si.

To bylo moc pěkné sousedství.

Dnes na statku bydlí bratr a opravuje to tam. A vedle už bydlí také jedna mladá rodina. Jezdíme tam i s naší malou, strašně ráda tam nahání kačeny a slepice a volá na ně: "Pi, pi, pi!"

Přeji hezký nastávající týden a dobré sousedské vztahy.
Lucie

Milá Lucie,
děkujeme za Váš příspěvek, ze kterého vyplývá, že i cizí lidé na sebe dokáží být v dnešní době příjemní. Za odměnu Vám posíláme kabelku jednoutydne.cz a vánoční hrneček.

 

Dnešní Téma: Sousedské vztahy


Jak vycházíte se sousedy?

Navštěvujete se každý den?

Podala jste na něj trestní oznámení?


Pište, nejzajímavější příspěvky odměníme dárečky!


redakce@zena-in.czReklama