Když jsem ještě byla svobodná, ve městě na zahradě se objevila želva. Sousedů jsme se ptali, ale nebyla ničí. S radostí byla námi dětmi i maminkou uvítána, i tatínek se jí na koberci vyhýbal. Každý podzim jsme ji dali do bedny s listím do sklepa, brzy zjara jsme chodili poslouchat, jestli se už probudila a šustí listím. Pak dostala první drahý salátek a odměnila nás velkou hromadou. Od té doby zas mohla volně po bytě. Po řadě let se jí nechtělo dlouho na zimní spánek, pak se nakonec zklidnila, ale na jaře zbyl už jen krunýř...

Bráška si jednou na podzim přinesl domů od kamaráda odrostlejšího králíka. Krmil ho a králíček rostl jako z vody. V zimě přišel na to, že je pořád zalezlý na jednom místě několik dní a žrádla se ani nedotkl. Milý králík zmrzl - byl sám a nezahřál se.

Podobně skončil i jeho chov bource morušového i rybičky. Jen andulce se povedlo uletět, odchytil ji jeden známý a dal ke svým opeřencům. Oplakali jsme ji, ale další zvířátko jsme už neměli... Pak se nám, v mých 14 letech, narodila sestřička, a ta byla a je nadevše.

Samík97


Uf, to je skoro horor... :) Jako Hřbitov zvířátek...

Tedy, ony zvířátka samozřejmě umírají, taky jsem jich dost oplakala, ale takhle podané... :) Nu, v každém případě děkujeme za dramatické povídání :).

Vzpomenete si, jak jste přišly ke svým mazlíčkům? Vybavíte si jejich mláděcí léta? Napište nám o nich na redakce@zena-in.cz!

Reklama