Rády vzpomínáte na bujaré večírky, kde tekly hektolitry alkoholu proudem? Přece jen, divoké mládí si užila asi každá z nás. Ale roky přibývají a možná jste teď v životní fázi, kdy si daleko víc užijete sklenku bílého vína doma s knížkou. Pojďme si ale připomenout, jak nám alkohol chutnal, když nám bylo sladkých náct... :)

alkohol

Věk 14–15 let
Jsme v pubertě a v tomto věku začínají první zkušenosti s alkoholem (dnes bohužel i dřív). Bylo to pro vás velké dobrodruství, vplížila jste se tajně do spíže a z láhve vašich rodičů jste ochutnala dva doušky vína. Ihned jste zrudla a zaskočila vás ta chuť? „Dětem poprvé alkohol nechutná. Hlavou jim proběhne myšlenka, že alkohol pít nebudou, pít ho budou až za pár let,“ vysvětluje v americkém Vogue Pamela Lambertová, dětská psycholožka. A dodává: „Zanedlouho se k alkoholu ale vrátí, příležitostí, kde ho vyzkoušet, je tolik! Většinou ale pak skončí u piva než u vína.“

Věk 16 let
„Já jsem tááák opilá z deci vína. A mám ráda toho kluka, co chodí do vedlejší třídy, ale musím předstírat, že je mi jedno,“ zavzpomínala Jana P. z Ostravy, když jsem se jí zeptala na její první zkušenosti s alkoholem, a na co myslela, když se poprvé opila. „Vím, že mi chutnalo pivo i vino, ale vodka byla sakra hnusná,“ směje se dnes dvaatřicetiletá rodačka z Ostravy.

Věk 18 let
Pivo a víno jste vyměnily za něco tvrdšího. Přichází první zkušenosti s vodkou. „Chodila jsem s kamarádkou na odpolední diskotéky a kupovaly jsme si broskvovou vodku. Láhev jsme si schovávaly do křoví a pak chodily ven se napít. Bylo nám z ní tak špatně, že jí ještě dnes nemůžu ani cítit,“ vypráví moje další kamarádka Petra L. S „broskvovou“ má podobný zážitek asi každý. :)

Věk 21–22 let
Milujete whisky, nejlépe Jack Daniels. Přitvrdily jste. Nejste z těch dívek, které pijí „růžové drinky“. Vydržíte daleko víc a po třech panácích už nezvracíte. „Jsem přece cool děvče,“ říkala jste si po šesti panácích. Pak jdete domů a zvracíte celou noc.

Věk 25–26 let
Bílé víno je pro vás všechno. Je tak lehké a chutné! Obliba tvrdého alkoholu u vás klesá a dáváte přednost vínu, bílému nebo červenému. Nejraději máte střik. Ani pivo už vám tolik nechutná, protože se po něm cítíte nafouklá a musíte chodit pořád na záchod.

Věk 30 let a výš
Opíjení necháváte mladším. Kocoviny nesnášíte. Divoké večírky jste vyměnila za klidnější posezení s kamarádkami a přáteli u dobrého vína a jídla. To je změna, co? :)

A jak to máte dnes s pitím alkoholu vy, milé čtenářky? Vzpomínáte ráda na dobu, kdy jste „vymetala“ bary?

Čtěte také:

Reklama