do.jpg
Zdroj obrázku: Archi_Viz / Shutterstock.com

Vybírejte online
Tak jako pro mnoho jiných druhů produktů i pro nábytek platí, že lze v mnohých případech sehnat v internetových obchodech zboží levněji než v těch kamenných. Tak proč to nevyužít? U některých typů nábytku, typicky u postelí nebo sedaček, je samozřejmě lepší si je osobně vyzkoušet, u jiných to ale není tak nezbytné. A koneckonců, i poctivý průzkum trhu přes internet dokáže ušetřit mnoho peněz.

Zkuste si vždy před nákupem nejprve projít webové stránky maxima obchodů s nábytkem a porovnejte jejich ceny. Ceny nemusí být vždy a všude stejné a byla by škoda nakupovat dráž, když je to možné udělat levněji třeba ve vedlejším městě.

Nakupujte v akcích a s kupony
Nejlepší cestou k výhodným nákupům je stále nakupování v rámci slevových akcí. Jedná se samozřejmě o způsob nákupu ideální především pro větší kusy nábytku, např. šatní skříň. Slevové akce se objevují přímo na jednotlivých webech prodejců, v rámci reklamních kampaní v médiích (tradičních i internetových), případně je lze hledat na specializovaných webech v podobě odkazů nebo slevových kuponů.

V některých případech se může stát, že člověk objeví natolik výhodnou nabídku, že se mu vyplatí vzít si na ní půjčky. „K půjčkám je třeba přistupovat s velkou opatrností. Spotřební úvěry mají vysoké úroky a kupovaná věc by se vám tak mohla výrazněji prodražit.“ říká odborník z Lundea.

Nábytek z druhé ruky anebo s vadami
Vždy se samozřejmě nabízí možnost nakupovat nábytek z druhé ruky. Stejně tak může být zajímavé poptat v obchodech nábytek, který má nějaké malé vady. I tak totiž může být plně funkční a pokud je vada na místě, které stejně nebude v interiéru vidět (např. komoda se škrábancem na straně, která bude otočena ke zdi), proč si jí nekoupit a neušetřit?

Reklama